Kategoriler
Yaşam

Çernobil Votkası Piyasaya Çıkıyor

Southampton Üniversitesi bunu tescilledi. Ürünün mimarlarının başında gelen Jim Smith ise ‘’Herhangi bir votkada bulabileceğiniz radyoaktif madde seviyesi ile hiçbir farkı yok.’’ dedi.

Kategoriler
Kültür ve Sanat Yaşam

Motoko Sato’dan Doğal Doku Fotoğrafları

Çocukluğunda başlamış doğaya olan ilgisi ünlü fotoğrafçının. Ebebyinlerini kaybettikten sonra eline kamerayı almış ve fotoğraftaki doku düzenine çok önem vermiş.

Kategoriler
Yaşam

Hindistan’da Su Kıtlığı Alarm Veriyor

Hindistan, Dünya’nın en büyük nüfusa sahip ikinci ülkesi, son 20 yıldır su kıtlığı ile karşı karşıya. Özellikle son 5 yılda bu problem daha çarpıcı hale geldi.

Kategoriler
Yaşam

Hong Kong’ta Neler oluyor?

Hong Kong’ta yaşanan siyasi ve toplumsal kriz derinleşmeye devam ediyor. Bu olaylar nasıl ve neden başladı? Sizin için derledik.

Kategoriler
Yaşam

Kaz Dağları Yöresi’nde Neler Olacak?

Türkiye’de açık maden ocağı kazılarının doğaya verdiği tahribat uzun yıllardır var olan bir gerçek. Bu şekilde kazılan maden sahalarının özellikle ormanlarda yüz binlerce ağacın kesimine yol açması ve bundan dolayı madenin olduğu bölgedeki ekosistemi yok etmesi , o bölgede yaşayan halkın hem sağlığına hem de ekonomisine büyük zarar vermektedir.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji Yaşam

Namı diğer The Million Dollar Homepage

Sene 2005. İngiltere Wiltshire da bir öğrenci olan Alex Tew , Üniversite eğitimini karşılamak için bir yol düşünmektedir. Aklına ilk gelen şey tabikide çağın icadı internette bir site kurmaktır. Aklına dahiyane bir fikir gelir . Planı site 1000×1000 pixel büyüklüğünde bir sayfa oluşturup her bir 10×10 luk pixel bloğunu resimli ve url girişli reklam/ilan olarak […]