OturanBilge.com'da Yazar Olmak İster Misiniz?

Kültür&SanatYaşam

Z Vitamini / Dalkavuklar Gecesi ve Günümüz

dalkavuklargecesi

dalkavuklargecesi Kitabın (kitapların) içeriğine değinmeyeceğim. Her iki betik (kitap) de birbirine benzer ve kısa olduğu için günümüz de tek kitap halinde satılmakta.

Her gencinin okuması ve günümüzde yaşanılanlarla karşılaştırıp değerlendirmesi gereken bir kitap. 1940 lar da yazılmış olmasına karşın günümüze kadar uyarı teşkil eden bir yapıt.Okuduğunuz zaman aklınız karışmayacak tamamen aydınlanacaksınız.

Atatürk ten sonra ülkenin gidişatını 180 derece döndüren bir zihniyeti mükemmel bir edebiyatla konu almış Atsız. Şimdiler de sürekli İnönü döneminden şikayet eden zihniyetin aslında İnönü dönemi zihniyetten farkı olmadığı hatta aynısı olduğunu görebiliyoruz. Türklüğün tamamen ayaklar altına alınmaya çalışıldığı. Etnik kökenlerin el üstünde tutulduğu. e baskı yapan, Türk ü aşağılayan, Türklüğe karşı operasyonlar yapan bir zihniyet. Ne var ki bu zihniyet hala var.

Atatürk ün kapattırıp sınır dışı ettiği masonların İnönü döneminde tekrar ülkeye sokulması ve varlıklarının geri verilmesi, iyi duruma gelmeleri, bugün ki yönetimin de yine aynı politikalar ile el üstünde tutmaları yine benzeşiyor.

Ne yazık ki bu ülke Atatürk öldükten sonra büyük bir operasyona uğradı ve çelik çekirdek devletler ile küresel sermaye şirketlerinin rant sahası oluverdi. Atatürk varken çocuklarına değer veriliyor Türklük ön planda tutuluyor. Türk çocuğu geçmiş tarihi, o zamanki yaptıkları ve gelecekteki yapacakları ile övünç duyarken, Atatürk sonrası gelen yönetimler de Türk çocuklarının Türklüğüne operasyon yapıldı halen yapılmakta.

Ama ne var ki Türklüğü sadece bir düşünce zanneden dalkavuklar yanılmakta. Türklük bir düşünce olduğu gibi aynı zamanda da kan meselesidir. çocuğunun muhtaç olduğu kudret damarlarında taşıdığı kanda mevcuttur!

Atatürk dönemi Türkiye’si Nazilli Basma Fabrikası açılış töreni. (1937)

Oturanbilge.com

Related posts
Kültür&Sanat

2022 Yaza Damga Vuran Pop Müzikler

Yaşam

Tesettürün Uydurma Kuralları

Yaşam

Evlenecek Erkek Nasıl Davranır: 5 İpucu

Yaşam

Regl ile İlgili Bilinen 5 Yanlış

E-Bültenimize Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir