OturanBilge.com'da Yazar Olmak İster Misiniz?

TeknolojiYaşam

Üstün Güçlere Sahip 16 İnsan

wim-haf-buz-adam

Bilim kurgu ve fantastik filmler de sıkça karşılaşırız üstün güçlere sahip olan insanlar kötülere karşı mücadele ediyor ve dünyayı kurtarıyor. Ya da bunların çizgi filmlerinde. İzlemeyenimiz yoktur. Peki düşünün bu insanlar gerçekten var olsalardı?

Bu konumuzda gerçek hayatımızda aramızda yaşayan üstün güçlere sahip ama bizlerden de pek farkı olmayan bazı insanları tanıyacağız.

1) X-Ray Görüntü

natasha-demkina-x-ray-goruntu Natasha Demkina adlı Rus bayan insanların bedeninin içini bir x-ray cihazı gibi görüntüleyebiliyor.

10 yaşına kadar normal bir hayat sürdükten sonra bu yeteneği kazandı.

 

2) Mıknatıslı Beden

liew-thow-lin-miknatisli-bedenLiew Thow Lin adlı Malezyalı amca ise vücudunda herhangi bir mıknatıs tespit edilmese de bedenine metaller yapışabiliyor.

 

 

 

 

3) Süper Hafıza

Daniel-Temmet-super-hafizali-insanDaniel Temmet inanılmaz bir ezber yeteneğine sahip bir insan.

 

 

 

 

 

4) Uyuma İhtiyacı Hissetmeyen

al-herpin-hic-uyumayan-adam Hayatta hiç uykuya gerek olmadığını düşünün? Daha çok zaman kalırdı yapmak gerekenler için. Al Herpin bunu gerçekleştirebilen biri.

Al Herpin 10 yıl boyunca hiç uyumamıştı ve uykuya ihtiyaç duymamıştı. Tabi bu durum bilim insanlarının dikkatini çekti.

Onu izleyen bilim insanları. Evinde ne bir yatak ne yatak odası buldu. Evinde sallanan sandalyesinde kitap okuyup ertesi gün işine giden bir adamdı. 94 yaşına kadar yaşadı.

 

5) Çelik Mide

Michel-Lotito-celik-cop-kutusu-mideMichel Lotito adlı kişi de çelik mi yoksa çöp kutusu mu dersiniz orasını bilemeyiz ama insan üstü bir mideye sahip. Metal, cam, plastik tarzı her türlü eşyayı yiyen bir adam. Sakın evde denemeyin.

 

 

 

6) Süper Dil Becerisi

Dr_Harold_Whitmore_Williams-dil-becerisiGenel olarak 2 dili hatta 1 dili bile zar zor öğrenir insanlar. Ama gel gelelim Harold Williams adlı kişi 58 farklı dili konuşmayı başaran biri.

7 yaşına kadar normalken beyin patlaması ile birlikte bir çok dili öğrenmeye başladı ve dünyayı gezdi. Gezdikçe bir çok dili konuşmayı başardı.

 

 

 

 

 

 

7) Kartal gibi Keskin Gören Gözler (Bizlerden 20 kat daha iyi görebilen)

Veronica-Seider-kartal-gozlerVeronica Seider uzaktası cisimleri görebilme rekoruna sahip bir kişi.

Veronica Seider normal bir insandan 20 kat daha uzağı görebiliyor. 1.6 km deki kişileri tanıyabilen gözlere sahip.

 

 

 

 

8) Sonar Görüş (Yarasalar ve Yunuslar gibi)

Ben-Underwood-sonar-gorus Ben Underwood insan bedeninin gizemlerini ortaya çıkaran biri olsa gerek. Kanser hastalığı yüzünden gözlerini kaybeden Ben Underwood görme engelli olduğu halde tıkırtı sesleri sayesinde tıpkı bir sonar sistemi gibi hayatına devam ediyor.

 

 

 

 

9) Yüksek Acıya Dayanıklılık

Tim-Cridland-yuksek-aciya-karsi-dayaniklilik Doğum sancılarını hafifletmek için meditasyon kullananları duymuşuzdur ama Tim Cridland gibi birini hiç duymamışsınızdır.

Onun söylemine göre: “Ben anormal değilim. Fiziksel olarak normalim. Kendi vücudumu kendim eğittim ve acıyı hissetmiyorum.”

 

 

 

 

10) Hayvanlarla İletişim

Kevin_Richardson_hayvanlarla-iletisim-kuran-adamKevin Richardson Güney Afrika da aslanlar ve sırtlanlarla çok iyi anlaşan biri.

Kitabında vahşi hayvanlarla etkileşimin bilgi ile değil sezgilerle ilgili olduğunu açıklamış.

Tüm insanların hayvanlarla böyle güzel bir etkileşim ile yaşadığı düşünsenize.

 

 

 

11) Duyusal Özellikler ve Tanıma

arthur-lintgen-muzik-hafizaArthur Lintgen adlı Amerikalı fizikçi fonograf kayıtlarına bakarak müziği tanımlayabiliyor.

 

 

 

 

 

12) İnsan Bilgisayar

Shakuntala_Devi-insan-bilgisayarShakuntala Devi insan yeteneklerinin ötesinde sayıları hesaplamak için Hindistan da doğmuştu. 6 yaşında hesapalama yapabiliyordu.

 

 

 

 

 

 

 

13) Fotografik Hafıza

stephen-wiltshire-fotografik-hafizaStephen Wiltshire adlı İngiliz Mimar, bir manzaraya bakıp daha sonra bu manzarayı en ufak ayrıntısına kadar çizebilme yeteneğine sahip.

“Sık sık çift, kısa helikopter gezintisi ile tüm şehirleri hafızasına çekiyor. Örneğin, o şehir üzerinde bir tek helikopter yolculuğu sonra Londra’da dört mil karelik detaylı bir çizim üretti. New York 305 kilometrekarelik gezinti ile on dokuz metrelik bir alana tüm detaylarıyla beraber çizdi.”

 

 

14) Uzun Koşu (Sadece Eğlenmek İçin 160 Km)

Tarahumara_people-uzun-kosu-yapan-insanlarMeksika da çok uzun mesafeleri koşmalarıyla ünlü Tarahumara‘lar yaşamaktadır.

Tarahumara 2 günlük bir sürede tek seferde 200 mil (yaklaşık 320 km) koşabilmekteler.

Bu çılgın uzun mesafeleri koşmayı sadece onlar başarmıyor. 2005 yılında uyumadan 80 saat 44 dakikada içinde 350 mil (560 km) koşan Dean Karnazes adında bir adam var.

 

 

 

 

15) Buz Adam

wim-haf-buz-adamWim Hof adındaki 50 yaşlarındaki adam dünyanın en zorlu şartlarının yaşandığı bölgelerde 20 rekor kırdı.

Kilimanjaro ve Everest dağına şort ile tırmandı. Buzlu sular altında yüzdü. Su içmeden çölde yarım maraton koşusu yaptı.

Win Hof meditasyon yaptığı için soğuğu hissetmemekte. Ve bununla birlikte bağışıklık sistemini geliştirdiğini iddia etmekte.

 

16) Süper Refleksler

Isao Machii dünyanın en iyi reflekslerine sahip olan insan. Japon Iaido ustasıdır. Hızlı kılıç becerileri birçok rekoruna sahiptir. Aşağıdaki videoyu izleyince merminin kılıç ile durdurulabileceğinin sadece filmlerde olamayacağını göreceksiniz.

Videosunu izletin derim:

OturanBilge.com

Related posts
Teknoloji

Harici Hard Disk Bilgisayar Donma Sorunu Çözümü

Yaşam

Tesettürün Uydurma Kuralları

Teknoloji

Google Play Uygulamaları Güvenli Mi?

Yaşam

Evlenecek Erkek Nasıl Davranır: 5 İpucu

E-Bültenimize Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir