OturanBilge.com'da Yazar Olmak İster Misiniz?

Yaşam

Tesettürün Uydurma Kuralları

tesettur uydurma kurallari

Bir grup yanlış bilgi bağımlısı insan  peçeli ve çarşafı dinin emri sayıp, onlar olmadan tesettürün yarım olduğuna inanarak yaşamaktalar. Bunun yanı sıra bozuk tarikatların bir parçası olan bu inanış için çarşaf giyme törenleri düzenliyorlar.  Bir sürü saçma çizim ve karikatür de cabası.

Çarşaf ve peçe ikilisinin Sümerlilere dayandığını. O zamanlar da soylu kadınlar, fuhuş yapan kadınlardan kendilerini ayırmak için böyle giyindiğini ve bu ikilinin aslında  antik medeniyetlerde zaman şartlarının gelişmemiş olduğu için bir edep, din, ahlak göstergesi olduğunu bilmek çok zor galiba… Ki bu olaylardan yüzyıllar sonra yaşayan Arap kültürü hala bu ikiliyi aynı kavramlara oturtturabiliyor.

Kendi aciz zihinlerince bunun doğru olduğuna inanarak bir de bu saçma geleneği Allah cc. emri içerisinde saydırmaya çalışıyorlar ki gülünç haldeler.

Sözde dindar olarak adlandırılan  bu kesim çarşaf ve peçe şarttır diyen insanlara sözüm , Allah cc. emri olmayan bir şeyi kendileri karar verip onun sözüymüş gibi yaparak aslında şirk koymaktalar. Dünyaya at gözlükleri ile baktıkları için onlara bunu anlatmak pekte kolay  olmuyor tabi. Olmalı döneminde bu ikilinin yeri Sultan 1 .Murat dönemimde kızı ve eşi ile Arap yarım adasına gelince hediye olarak verilmiş dönüşte Osmanlı içerisinde yaygınlaşmıştır. Ta ki Abdülhamid döneminde sağlamak amacıyla yasaklanana  kadar. Özelliklide Atatürk geldi kadınları açtı dini bozdu diyebilen kesme sesleniyorum.

Cumhuriyetten yıllar önce çarşaf yasaklanmıştı. Eğer dinin bir emri olsaydı  yönetiminde  şeriatın büyük yer kapladığı Osmanlı devletinde yasaklanması ihtimal dahili bile olmazdı. Demem o ki dini değil Arap yobazlığını yaşamaktasınız. Tabi ki giyimine asla karışamam ama sizde bu adeti asla dinin bir parçası olarak adlandıramazsınız .

Related posts
Yaşam

Evlenecek Erkek Nasıl Davranır: 5 İpucu

Yaşam

Regl ile İlgili Bilinen 5 Yanlış

Yaşam

Hergün Sevişmek için 5 Neden

Yaşam

Prezervatif Kullanımında Yapılan 7 Yanlış

E-Bültenimize Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.