Site icon OturanBilge

Tarihte Uzaylılar ve Resimleri

Tüm dünyadaki insanların hep tartıştığı bir konudur dünya dışı varlıkların olup olmadığı. Dünya dışında varlar mı yoksa insanların hayal gücünün bir ürünü mü? Bunu onlar kendilerini gösterinceye kadar bilemeyeceğiz.

Ama ne var ki evren de tek güneş sistemi bizim değil. Gökyüzüne baktığımızda gördüğümüz her ışıldayan bir yıldız aslında bir güneş sistemi. Daha doğru deyimiyle bizim güneşimiz de bir yıldız. Bulunduğumuz Samanyolu Galaksisinde şuana kadar tespit edildiği kadarıyla 250 milyardan fazla yıldız bulunuyor. Evren de ise şu ana kadar 200 milyardan fazla galaksi tespit edilmiş durumda. Muazzam bir sonuç aslında. Bu kadar büyük bir evrende yalnız olduğumuzu düşünmek akıllıca olmayacaktır.

Bu konumuzda tarihte resmedilen ya da heykellerdeki dünya dışı varlıkların izlerine bakacağız:

 

1350 li yıllara ait Kosava/Yugoslavya Deçan Manastırında bulunan bir tabloya ait resim.

Asırlar öncesine ait uçak benzeri altından yapılmış eşyalar.

 

15. Yüzyıla ait bir resim. Madonna ile Saint Giovannino resmedilmiş. Ama ne varki sağ üst omzunun üstünde parlayan bir nesne bulunuyor ve insanlar ona bakıyor.

 

1710 yılına ait olan bu resmi pek açıklamaya gerek yok herhalde.

 

Bu mağara resmi M.Ö 3000 yılında çizilmiş. 2 insana benzemeyen varlık bulunuyor.

 

Bu oyma Ukrayna da bulundu. M.Ö 4000 yılına ait yani yaklaşık 6000 yıl öncesine.

 

Bu mağara resmi Fransa da bulundu. Resim M.Ö. 15000 yılına ait yani yaklaşık 17.000 yıl öncesi. Bir erkek UFO benzeri 3 cisime bakıyor.

 

 

Bu mağara resimleri ise Avustralya da bulundu. M.Ö. 3000 yılına ait olan resimlerde “griler” diye adlandırılan uzaylı türüne benziyor.

 

Paskalya Adasındaki bu heykeller her zaman konuşulmuştur. Neden hepsi bir yöne bakıyor ve neden bazılarında şapkamsı şeyler var. En ilginç tarafı ise o adada bulunan taş türleri ile yapılmamışlar.

 

Bu resimler ise Kuzey Afrika da ki mağara resimleridir. M.Ö 6000 yılına ait olan bu resimlerde özellikle ilk resimde adam yukarıdaki disk şekline bakmakta. 2. resimde ise pek de dünyalıya benzemeyen bir tip var.

 

Umalım da var olanlar bize geldiklerinde dost canlısı olsunlar.

 

Exit mobile version