OturanBilge.com'da Yazar Olmak İster Misiniz?

Yaşam

Sperm Tadı Neye Benziyor? Tıp Uzmanı Açıkladı

Sperm Tadı Neye Benziyor?

Sperm tadı meraklı kişiler tarafından merak ediliyor olsa gerek. Cosmopolitan’ın İngiltere dergisinin yaptığı araştırma biraz farklı cinsten. Dergi yaptığı araştırmada, bir çok kadına “Spermin tadı neye benziyor?” diye sordu. Cevaplar çok çeşitli, örneğin, “Yanlışlıkla deniz suyunu yutmak gibi”, “Tuzlu. Yapışkan. Sıcak”, “Protein barları gibi” ve “ekşi”. “Erkek arkadaşımın kahve içtikten sonra tattığımda kahve gibi”. Yapılan araştırmada cevaplar oldukça çeşitli.

Sağlıklı sperm nedir ve sperm tadı nasıldır?

Genel pratisyen Dr Shirin Larkhani, sperm tadı kişiden kişiye göre farklılıklar gösterebileceğini ve kişinin hastalıkları yoksa sağlıklı olabileceğini söylüyor.

“Çeşitli sıvılar spermle birleşerek spermi birleştiriyor, her biri tadına bakma şeklini etkiliyor” diyor. “Sperm, vas deferens içinden ve ampulla içerisine geçer, burada mantarlarda gelişen bir antioksidan üretilir. Bu, sperme hafif mantarlı bir tat verebilir.”

“Ampulla ayrıca daha tatlı bir tat yaratabilecek fruktoz da ekliyor. Birisi daha fazla boşaldığında prostat bezinden ve vücuttan tekrar daha fazla sıvı aktaran sıvılar eklenir.”

Ayrıca sağlıklı spermlerin, “Genellikle sudan daha kalın ve neredeyse jöle benzeri olan bulutlu beyaz veya gri bir sıvı” olduğunu ancak biraz sarımsı olabileceğini de belirtti.

Sperm Tadı Neye Benziyor?
Sperm Tadı Neye Benziyor?

Farklı besinler yemek sperm tadının daha iyi olmasını sağlayabilir mi?

Muhtemelen ananas yiyen birinin sperminin daha da güzel olabileceği söylentisini duymuşsunuzdur. Peki, içinde herhangi bir gerçek var mı? Dr Larkhani, “Bunu kanıtlayacak kesin bir bilimsel kanıt bulunmamasına rağmen, güçlü bir tadı veya kokusu olan yiyeceklerin, meni tadı ve kokusunu etkileyeceği aklına yatıyor.” diye açıklıyor.

“Karnabahar, brokoli, sarımsak ve kafein gibi güçlü tadı olan sebzeler sperm tadını etkileyebilir. Çilek, ananas, portakal ve diğer tatlı meyveler tadı tatlı yapabilir. Proteinleri etkiler, böylece koku ve tadı etkiler. Yemeklerde kullanılan baharatlar bile vücut kokusunda değişiklik yaptığı düşünülürse, sperm tadında da değişiklik yapacağı öngörülebilir. ”

Pratisyen hekim Diana Gall, spermin acı bir tada sahip olabileceğini söyleyerek, alkalin olduğu için ve bununda asitli yiyecekleri yemenin lezzetini değiştirmesinin nedeni olduğunu kabul ediyor. “Ancak, tadında bir değişiklik olduğunu fark etmek için bu yiyeceklerin çok fazla tüketmeniz gerekecek” dedi.

“Çok fazla su tüketimi veya susuz kalmış olmak aynı zamanda sperminizin tadı üzerinde de bir etkiye sahip, çok su tüketmiş kişinin sperminin tadının daha az yoğun olmaktadır” şeklinde açıkladı.

Kaynak: Cosmopolitan UK

Related posts
Yaşam

Tesettürün Uydurma Kuralları

Yaşam

Evlenecek Erkek Nasıl Davranır: 5 İpucu

Yaşam

Regl ile İlgili Bilinen 5 Yanlış

Yaşam

Hergün Sevişmek için 5 Neden

E-Bültenimize Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir