Sonunda Uydunet 3MBit Tarifeye Ekledi

uydunet kablo tvUydunet son uyguladığı tarifeyemüşteriler olarak itiraz etmiştik. 1Mbit sınırsız 29TL iken onun bir üstü olan hız 5Mbit fiyatı ise 69TL idi.

Böyle bir tablodan ötürü benim hızım 2Mbit (54TL aslında 5Mbit e geçmek mantıklıydı ama 3 Mbit i bekledim) olduğu için ben hızımı değiştirmemiştim. Arada 40TL lik ve 4Mbit lik bir fark vardı.Kullanıcılar olarak forumlarda örrgütlenip Uydunet e 1 ile 5 arasında 3 Mbitlik bir hız sunlamaları için elektronik postalar atmıştık… Her ne kadar bu isteğimize 1 yıl sonra karşılık verdilerse 3Mbit hızını sunmaya başladılar. Ama fiyat konusunda birçok kullanıcıyı bu durum memnun etmedi… Açıkçası benide memnun etmedi fiyat bakımından 39TL olsa neyse ama 49TL olması baya bir uçuk… Ama piyasadaki diğer sağlayıcılarına göre (TTNet, Biri, Smileadsl, Superonline vb.) daha ucuz. (Diğerlerinin hızı ve fiyatı sizi yanıltmasın onlar da limitsiz diye birşey yok adil kullanım diye bir saçmalık mevcut, size belli bir GB a kadar izin veriyor (sözleşmelerin altında ufacık yazıyla yazar.) siz o GB a ulaşınca internetinizi 512kbit e düşürüyor.)

UyduNet 4Mbit Fiyatı 49 TL. Maillerde 39TL olması yönünde istek yapmıştık ama altyapı kaldırmayabilir diye olsa gerek fiyatı bu şekilde belirlemişler. Tabi ben hemen geçtim bu hıza…(Geçmek için 444 0 126 yada 126 yı arayabilirsiniz) İndirme işlemlerinde 400 leri bile gördüm. (Real-Debrid sunucularından indirirken) Sürekli indirme işlemi yapan biri olarak hızım ne kadar yüksek olursa o kadar iyi. 3Mbit olduğu halde yükleme (upload) hızında da ne yazıkki bir değişme yok 512Kbit ….

Hızımı speedtest.net te test ettim 2.85 civarı çıktı. MSN Skype 3 tarayıcı açık olduğu halde sonuç bu…

Bu arada ek bilgi olsun. Eğer Vefat eden bir yakınınızın üzerineyse Türksat aboneliği üzerinize almadan işlem yapamazsınız. Üzerinize almanız için veraset ilamı gerekmekte. Veraset ilanının elinizde olması da yeterli değil veraset ilanında adı geçenlerden bir kişinin üzerine devir işlemi yapılmakta…

Atu

oturanbilge.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir