Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Sitenizde, Bilgisayarınızda Url:Mal Virüsü Uyarısı Çözümü

Url:Mal Avast Ekranı
Url:Mal Avast Ekranı
Bende bu uyarıya bir dostumuzun sitesine girerken karşılaştım. Genel olarak Avast üzerinde bu hata çıkıyor. Sizin bilgisayarınızı korumak amacıyla siteye girmenizi engelliyor.

Öncelikle bu sizin sitenize bulaşmış ise yapmanız gereken cpanel kullanıyorsanız virüs taraması yapmanız. Cpanel kullanmıyorsanız tüm ftp dosyalarınızı indirip tarama yapmanız.

Bilgisayarınızda eğer bu hatayı alıyorsanız bir antivirüs programı ile taratın. Bulamıyorsa ComboFix adlı uygulamayı indirin ve tüm bilgisayarınızdaki uygulamaları kapatın. Combo Fix’i çalıştırın ve bırakın. İşlem süresi 1-2 saate kadar sürebilir. Sonrasında temizlenecektir. Çok fazla kıllanıyorsanız format atın.

Eğer ki evinizdeki tüm cihazlardan alakasız sitelere giriyorsa akıllı telefonunuz, laptop yada masaüstü bilgisayarınız anlayınki modeminize bulaşmış demektir. Bunun için modemi resetlemeniz gerekir. Resetlemek için modemin arkasındaki minik reset düğmesine bir toplu iğne yardımıyla 10-15 sn kadar basılı tutun. Sonra modem ayarlarınızı yeniden yapılandırın. Hala düzelme yoksa modeminize ait bir firmware dosyası ile güncelleyin. Tüm bu anlatımlarıma rağmen sorun yaşayanlar yorum kısmından iletişime geçebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir