OturanBilge.com'da Yazar Olmak İster Misiniz?

Yaşam

Seksin Şaşırtıcı Yararları

seksin sasirtici yararlari
Seksin yararları nelerdir

Seksin şaşırtıcı faydaları

Seksin yararları konusunda anlatmakla bitmeyecek kadar konu vardır ancak konumuzda kısa kısa değineceğiz. Cinsel hayatınızın sizin için ne kadar faydası olduğunu bilseydiniz sanırım bu olaya daha bire canla sarılırdınız. Cinselliğin kişiye çok faydası vardır. Bugün sizlere cinselliğin kişiye faydaları hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.

kişiye muhteşem hazlar veren kişiyi zevkin doruklarına taşıyan bir olaydır. karşılılık ve sevdiğin kişi ile yapıldığı zaman zevkin yanında bir sürü de faydası vardır. Bunlardan bahsedecek olursak; iyi yapılan bir seks cildi güzelleştirir.

Kadınlarda cinsel ilişki sırasında östrojen adında bir kadınlık hormonu salgılanır. Bu hormon kadınlarda sentezlendiği zaman kadınların cildinde güzelleşmeye sebep olur. Saçların daha çabuk uzamasına ve daha parlak görünmesini sağlar. Östrojen hormonu derinin daha fazla nem biriktirmesini sağlar. Östrojen hormonu salgılandıktan sonra deride kollojen birikir. Cilt yenilenir. Hücreler yenilenir. ufak kırışıklıklar östrojen hormonları sayesinde kaybolur. Bayanların problemi olan selüloit problemine çok iyi gelir.

Seksin yararlarından birisi de seks sırasında bir öpücük yüzdeki tam otuz dört kasın çalışmasını sağlar. Seks hayatı çok iyi bir spor yapmış gibi etki sağlar. Cinsel ilişki sırasında kişi kalça kaslarında kol bacak gibi kaslar sürekli hareket eder. Bu sayede spor yapmış gibi olursunuz. kişinin ruhen de sağlıklı olmasına yardımcı olur.

Seks sırasında kişide mutluluk hormonu salgılanır. kişi kendini özel ve mutlu hisseder. Aynı zamanda kişi ulaşılmaz bir doyuma ulaşır.

kişinin damarlarının genişlemesine ve kalbin çok fazla kan pompalamasına sebep olur. Bu durumda kalp riski taşıyan hastaları için çok iyidir. Kalbi korur. Seks hayatı kişiyi felç hastalığından korur. Konun başında da belirttiğimiz gibi daha bir çok konuda seksin yararları vardır ancak bunlar sadece minik bir kısmı.Ayrıca Seks Hakkında Şaşırtıcı 31 Gerçek adlı konumuz ilginizi çekebilir.

Related posts
Yaşam

Tesettürün Uydurma Kuralları

Yaşam

Evlenecek Erkek Nasıl Davranır: 5 İpucu

Yaşam

Regl ile İlgili Bilinen 5 Yanlış

Yaşam

Hergün Sevişmek için 5 Neden

E-Bültenimize Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.