Kategoriler
Bilim ve Teknoloji Galeriler Yaşam

Safkan Köpekler Çiftleşirse Ne Olur Sorusunun Cevabı

chow-chow-husky-kirmasiKöpekler 400’den fazla türü olan etcil memeli canlılardır. Boz kurtların alt türü olan köpekler, tilki, çakallarla da akrabadır. Kedilerle birlikte tüm dünya geneline yayılmış bir canlı türü olan köpek 12 bin yıldan fazla bir süredir evcilleştirilmiş ve insanlarla beraber yaşamaktadır. Köpeklerin işlevleri toplumdan topluma farklılık gösterdiği görülmüştür. Kimi toplumlarda yük taşıyıcısı olarak kullanılırken, kimilerinde çobanlık görevi görmüş, kimilerinde ise avcılıkta kullanılmıştır. Günümüzde ise evde bir dost olarak beslensede hala dünyanın bir çok yerinde çobanlık, avcılık, engelli yardımcısı, polis köpeği, arama-kurtarma ve koruculuk görevini yapmaktadır.

Genelde insanların bir kısmı safkan köpek isterler. Her köpek türünün bir kişiliği vardır ve bu kişiliğe sahip olmasını istedikleri için ırk seçimini önemli görmektedirler. Bu konumuzda sizlere safkan ırkların çiftleştiklerinde ortaya çıkan yeni köpek türlerinin nasıl bir tipte olduğunu göstereceğiz.

Açıkçası ben en çok Husky ve Chow-Chow çiftleşmesinden ortaya çıkanı beğendim. En çirkini de Mops-Zwegpudel çiftleşmesinden ortaya çıkmış. 🙂 Bu iki şirin şeyden nasıl öyle birşey çıkmış anlamadım. 🙂

safkan-kopeklerin-ciftlesmesiyle-ortaya-cikan-yeni-turler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir