OturanBilge.com'da Yazar Olmak İster Misiniz?

Teknoloji

PlayStation 3 mü? XBox360 mı? Nintendo Wii mi?

playstation-3-ps3-mu-xbox360-mi-nintendo-wii-mi-almaliyim

3 mü? XBox360 mı? mi? Oyun konsolu alacak olanların sürekli aklına takılan sorudur bu soru.

Ülkemizdeki orjinal oyunlar gahiş fiyatlarda olduğu için korsan oyuna yönelim vardır.Bunun içinde insanlar hangi konsol hesaplıysa onu tercih etmektedir.Bu 3 oyun konsolunda da çip yada softmode ile kopya oyunlar çalıştırılabilmektedir artık.

Hangi oyun konsolunu tercih etmenizi kararlaştırmanız için alttaki sorulara cevap vermeniz gerekmektedir;

  • Oyun konsolundan beklentilerim neler?
  • Görüntü kalitesi mi yoksa eğlence mi istiyorum?
  • Oyun çeşitliliği benim için önemli mi?

3 mü? XBox360 mı? mi?

Görüntü kalitesine önem veriyorsanız kafadan yi elemelisiniz.Nintendo Wii nin görüntü kalitesi en fazla 480p dir.Görüntü kalitesi önemliyse sizin için seçmeniz gereken oyun konsolu PS3 yada Xbox360 dır.PS3 e benim hiçbir zaman kanım ısınmamıştır.Her ne kadar ülkemizde en yaygın kullanılan oyun konsollarından biri olsada benim tercih ettiğim oyunlar PS3 e çıkarılmadığı için tercih etmiyorum.Tek avantajı blueray oynatmasıdır.PS3 ile XBox arasında karar kılmak çok zor ama ben kafadan XBox 360 ı seçiyorum.Özellikle Project Natal (Kinect) ı gördükten sonra.

Benim için öenmli olan eğlencedir diyorsanız o zaman hiç düşünmeden Nintendo Wii yi seçmelisiniz.Nintendo Wii ile her yaştan insanla oyun oynayabilirsiniz.Genelde bayanlar oyun ve oyun konsollarına uzaktırlar.Nintendo Wii ile bu durum değişecektir.Wii nin inanılmaz genişlikte bir oyun yelpazesi vardır.Özellikle Nintendo nun eski nesil oyun konsol oyunlarını bile çalıştırabilirsiniz.(Örn: GameCube)

PlayStation 3 mü? XBox360 mı? Nintendo Wii mi?
3 mü? XBox360 mı? Nintendo Wii mi?

Gamecube haricinde Wii için çıkan ev yapımı programlar ile Nintendo nun en eski oyunlarını bile oynayabilirsiniz.Bunun haricinde Wiiware (Wiiware) adıyla çıkan oyunları da Nintendo wii nizde oynuyabilirsiniz.Wiiware de tüm eski atari oyunları bulunur bunun haricinde bilgisayar (PC) için çıkmış yeni ama ufak çaplı oyunlar da wii ware olarak çıkabiliyor mesela 2008 in en iyi oyunlarından seçilen World of Goo oyunu nu oynuyabilirsiniz.Bunun haricinde Nintendo nun en iyi en sevilen oyunlarından olan Pokemon serisinide unutmamak gerek. Tüm eski ve yepyeni Mario, Zelda vb. Nintendo nun ün yapmış oyunlarını oynayabilirsiniz.

Wii nin tek eksiği oyunlarına göre sürekli yeni aparatlarının çıkması mali yönden dezavantajdır.Bunun haricinde muhteşem bir eğlence aracıdır.Özellikle çip takma derdi bile olmadığından kendinizin bile yapabileceği softmode ayarlarını yaparak kopya oyun çalıştırabilme imkanı vardır.Wii yi softmode yaptığınız zaman bir multimedya aracınada dönüştürebilirsiniz. Divx izlemek, dinlemek, youtube üzerinden video izlemek vs vs. ve diğer ev yapımı uygulamaları yükleyerek onlarca farklı özellik kazandırmış olursunuz cihazınıza :biggrin:

Nintendo Wii ile Film İzlemek Müzik Dinlemek adlı yazımıda okumanızı tavsiye ederim…

3 mü? XBox360 mı? Nintendo Wii mi? konusunda önerdiğim konsol sıralaması şu şekildedir:

1)Nintendo Wii

2)XBox360

3)PlatStation 3

Related posts
Teknoloji

Harici Hard Disk Bilgisayar Donma Sorunu Çözümü

Teknoloji

Google Play Uygulamaları Güvenli Mi?

TeknolojiYaşam

Tarihin en rahatsız edici tıbbi tedavileri

Teknoloji

Android için PlayStation 1 Emülatörü

E-Bültenimize Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir