OturanBilge.com'da Yazar Olmak İster Misiniz?

Teknoloji

Nokia 6600 Hard Reset Atmak

Nokia 6600 Hard Reset Atmak

6600 Hard Reset atmak 2021 yılında çok fazla insanın işine yaramayacaktır ancak hala elinde bu cihazdan bulunanlar için önemli bir konu olabilir. Nokia 6600 Hard Reset akıllı telefonlara göre çok daha kolay.

Symbian (S60) İşletim Sistemli Telefonlardan Yasaklı Sitelere Erişim için konumuza bakabilirsiniz.

Şimdi size nasıl format atacağınızı anlatalım:

6600 Hard Reset Atmak

(Öncelikle belirtelim; Telefonunuza gelebilecek her türlü sorunlardan ötürü sorumluluk kabul etmemekteyiz. Cihazınızın bozulması vb. sorunlarda mesuliyet tamamiyle size aittir.)

İlk önce soft reset;

*#7370# yaparak telefonunuza soft reset atabilirsiniz.Bu sadece telefonunuzu fabrik ayarlarına getirecektir. S60 telefonların bir çoğunda bu kombinasyon kullanılır.

Hard Reset ise ;

Telefonunuzda sim kart ve MMC kart takılıysa lütfen önceden çıkarınız.Yoksa hafıza kartı kitlenmesi sorunu yaşarsınız. Telefon kapalı iken (*) (3) “(Yes)-arama tuşu” ve yukarıdaki kapama açma tuşuna birlikte basarak format işlemini yapabilirsiniz. Basılı tutarken bu tuşların haricinde başka tuşa basarsanız işlem gerçekleşmez. Yada eksik bir tuşa basmanız durumunda da işlem başlamıyacaktır. Telefon ekranında Formatting… yazısı çıkmadan parmaklarınızı tuşlardan çekmeyiniz.Formating yazısı çıktıktan sonra telefona  hiçbir şekilde müdahele etmeyiniz. Bu işlemi yapmadan önce telefonunuzun şarjı tümüyle dolu olmalıdır. Yarıda kesilmesinde telefonunuzun bozulmasına neden olabilir. Formating işlemi bittikten sonra telefon kendini başlatacaktır.

Eğer telefonunuzdan bazı program ve veriler silinmediyse hala. O zaman telefonunuza takılı olan MMC kartınızıda biçimlendirmelisiniz.

Hard Format Nokia’nın 6630, 6680, 7610, 3230, 6260, 6670, 6620’de de aynı şekilde olmaktadır.

Related posts
Teknoloji

Harici Hard Disk Bilgisayar Donma Sorunu Çözümü

Teknoloji

Google Play Uygulamaları Güvenli Mi?

TeknolojiYaşam

Tarihin en rahatsız edici tıbbi tedavileri

Teknoloji

Android için PlayStation 1 Emülatörü

E-Bültenimize Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir