Molloscum Contagiosum (Molloskum Kontagiozum) İlletiyle Mücadele

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

 • Salih Yıldız

  Merhaba bu rahatsızlığı doktora gitmeden atlattığınızı belirtmişsiniz bunu nasıl başardınız ve belirtiler gözüktükten sonra ne kadar zamanda bu illetten kurtuldunuz. Ayrıca dediğiniz gibi bu illet farklı kaynaklarda hep copy paste şeklinde cinsel yolla deniliyor ama bu melet yüzme havuzu yada saunadan bulaştığınızdan %100 eminim.

  • kamatu

   Merhaba, evet bu hastalığı 2 yıl önce yaşadım ve 1-2 ay içerisinde tedavi ettim. Biraz zorlu ve sıkıntılı bir süreçti. Yaptığım tedavi yolu olduka zorlu idi. Pek önerilmeyen bir tedavi şekli diyebilirim. Köken olarak molloscumları bir şekilde cımbız vs ile söküp sürekli baticonlu tuttum. Duşta bile batticon ile yıkayıp sabun değdirmedim. Duş sonrası da pamukla batticonlayıp sabah akşam batticon sürdüm olca. Olumlu sonuç verdi. Bunu da yabancı kaynaklardan öğrenmiştim asıl mesele bu asalağın iyodür iyot tarafından yok edilmesi. Dikkat edilmesi gereken nokta ise bu asalakların derinin alt kısmına kadar iniyor olması.

   Tabi bunun yanında sadece dıştan tedavi yeterli değil. Bağışıklık sisteminizi kuvvetli halde tutmalısınız. İlgili yazıyı tavsiye ederim: https://www.oturanbilge.com/bagisiklik-sistemi-nasil-guclendirilir/

   Evet kopyala yapıştır ile her yere cinsel yolla yazmışlar ancak sadece cinsel yolla bulaşmıyor. Hatta benim bile cinsel yolla değil kaldığım otelden geçtiğini düşünmekteyim. Halka açık herhangi bir yerden bulaşması bile olası. Umumi tuvaletler, hamam, sauna, havuz, ortak kullanıma dahil katı sabun vs. Sadece genital bölgede çıkmamakta zaten. Vücudun herhangi bir yerine de nüfuz edebilir. Geçmiş olsun.