OturanBilge.com'da Yazar Olmak İster Misiniz?

Yaşam

Köpek Saldırırsa Yapılacaklar!

küçüklüğümden beri köpeklerle haşır neşir oldum. evin yakınlarında inşaatı koruması için tutulan çoban köpeğinden tut, kurt kırmasına, otelde müdürlük yaptığım zamanlarda bir tane at kırmasından hallice rottweilerdan dogo argentinoya kadar her köpekle münasebetim oldu. kimileri böcek ısırıklarına karşı kanı şerbetliyken bende köpekler konusunda şerbetliyim sanırım. bir köpek saldırısında iki yan yana dursak, ısırılan kıç benimki değil yanımdakinin olur. şimdi birazda köpeklere fısıldayan adam modundan çıkıp yazının amacına gelelim.

öncelikle saldırgan bir köpek çetesiyle karşı karşıya kalındığında yapılan en büyük hata; ölü taklidi yapmayın gitmiyorlar! şaka bir yana korku belirtisi gösterip sakın koşmaya çalışmayın.

1-)korkmak neden tehlikelidir?

köpeklerin koku alma duyuları inanılmaz hassastır. şaka gibi gelebilir ama korku durumunda insanın salgıladığı hormonu köpekler çok rahat hissedebilirler. eğer korktuğunuzu karşıya hissettirirseniz dakika birken golü yerseniz. tam tersine size dişini gösterip saldırı durumuna hazırlanan köpeklere karşı sizde guardınızı alıp gerekirse ”hoşt, höst, bre zındık” tarzı ünlem nidalarıyla, sizin onlardan daha güçlü olduğunuzu hissettirmeniz lazım. köpeklerde kadınlar gibi güce taparlar ve ilk hamle olarak patronun siz olduğunuzu hareketlerinizle köpeklere hissettirmeye çalışın.

2-)koşmak neden tehlikelidir?

eğer daha önceden kaplumbağa ve tavşan hikayesini okuduysanız, sorunun cevabını şuan bildiniz demektir. tek bir istisna dışında, açık alanda değilseniz ve yakınınızda sığınacak ev, araba, baraka, mor çatı sığınma evi yoksa köpek saldırısı anında isteyeceğiniz en son şeyi yapıyorsunuz demektir. bir köpek çetesine sırtınızı dönmek! insanoğlu köpeklerden yavaş olduğu için koşmayın ve büyük taarruz meydan muharebesine hazırlık için 3. adıma hazırlanın…

3-) ı.köpek meydan muharebesi

baktınız durum ciddi ve itler saldırı için son hazırlıklarını tamamlıyorlar. sizde -bayanlar çantalarını- erkekler en yakınında ki taş, sopa, değnek, top, tüfek, katana tarzı elinize ne alabiliyorsunuz en sert cisimleri usulca almaya çalışın. kesinlikle ilk hamleyi siz yapmayın ve çetenin çokluğuna ve mevzilenme durumunu süzerek etrafınızı çevirme taktiğine karşı -ki çetenin fix saldırı hareketi ve mevzilenmesi böyle olacaktır- sürünün alfa kurdunu tespit etmeye çalışın. alfa kurt nedir? köpeklerin içgüdüsel olarak sahip oldukları ve sokak köpeklerinin 2 günde çete kurmasının temel nedeni olan kavram olan alfa kurt demek çetenin en güçlü lideri demektir. yani türkçe meali olarak polat ve adamları misali sürüde hangi köpek polat ise o çetenin lideri alfa kurttur ve size ilk saldırıyı %100 o alfa köpek yapacaktır. diğer köpeklerde havlamalarına rağmen ilk saldırıyı liderin yapmasını bekleyecekler ve toplu halde saldırmayacaklardır. yalnız burada bir handikap söz konusu olmaktadır ki başta da dediğim gibi köpekler güce taptığından dolayı çetelerinin liderini bir terrierden seçmeyecekleri için size saldıran ilk köpeğin cüssesi biraz iri olabilir. ama tüm filmde burada kopacak. eğer siz lider köpeği sindirip geri püskürtebilirseniz diğer köpeklerde liderin yenildiğini görüp geri çekileceklerdir. bu en büyük için taş ve sopa gibi sert bir cisim elde edemediyseniz eğer yapacağınız tek şey yaradana sığınıp artık allah ne verdiyse tekme tokat köpeklere dalacaksınız. köpeğe yumruk atacağım diye kasmayarak saldırı yönlerine dikkat edip ayak bileklerinizi kaptırmamaya çalışın ve köpeklerin çene ve kafalarına doğru tekme atmaya çalışın. yere düşerseniz işiniz biter ama sert şekilde tekme ve yumruklarla bir-iki köpeğin canını yakarsanız kurtulma şansınız yüksektir…

Sjackson

Related posts
Yaşam

Tesettürün Uydurma Kuralları

Yaşam

Evlenecek Erkek Nasıl Davranır: 5 İpucu

Yaşam

Regl ile İlgili Bilinen 5 Yanlış

Yaşam

Hergün Sevişmek için 5 Neden

E-Bültenimize Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir