OturanBilge.com'da Yazar Olmak İster Misiniz?

Kültür&SanatYaşam

Kitaptan Filme Uyarlanan En İyi 5 Seri

Harry-Potter-series-serisi

Günümüzde en çok beğenilen ve izlenen hatta gişe rekorları kıran filmlerin büyük kısmı kitaplarından uyarlanan filmler oluyor. Ancak kitabını okuduktan sonra filmini izleyenler hayal kırıklığı yaşıyabiliyor. Çünkü kitap okurken kitaplarda yaşanan olaylar ve karakterler okuyucuların hayal gücünde yarattıkları tiplerde karakterler oluyor. Ayrıca her ne kadar yazar kendisi hikayeyi ilerletse de yaşanan olaylar da yine hayal gücüne bağlı olarak gelişiyor. Ancak listemizdeki bu beş seri beyazperdede de en çok beğenilen filme uyarlanmış seriler olduğu bir gerçek. Elbette sadece bu kadar değil kitaptan filme uyarlananlar ancak biz en iyi olarak nitelendirilen ve en çok izlenen kitaptan filme uyarlananların serisini hatırladık. Değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 

İçindekiler

5. Chronicles of Narnia – Narnia Günlükleri

 

Chronicles-of-Narnia-narnia-gunlukleri

Daha çok ufaklar yaştakiler tarafından sevilerek izlenen Narnia Günlükleri bilgisayar ortamında yapılan görselleri ile çok beğenilmişti.

 

4. The Hunger Games Trilogy – Açlık Oyunları

The-Hunger-Games-Trilogy-aclik-oyunlari

 

Açlık oyunları özellikle ilk filminde sevilerek izlensede geri kalanlarda büyük bir performans elde edemedi. Ancak yinede izleyici kitlesinin büyük bir kısmını tatmin etti.

 

3. Twilight Saga

Twilight-Saga-alacakaranlik

 

Özellikle genç izleyiciler tarafından sevilerek izlenen Alacakaranlık serisi büyük bir başarı elde etti. Filmden daha çok filmin oyuncuları genç kesimin özellikle de ergenlik çağındakilerin çok sevildi. Filmin konusunda ziyade oyuncuların kendileri izlendi diyebiliriz. Ama yine bir çok kesim tarafından Alacakaranlık filmi büyük başarı elde etti.

 

2. Lord of the Rings Trilogy

Lord-of-the-Rings-Trilogy-yuzuklerin-efendisi

 

Tüm yaşların severek ve beğenerek izlediği bir seri oldu Yüzüklerin Efendisi. Özellikle bilgisayar ortamında yapılan sahneler oldukça gerçekçiydi ve ortamlarında bile izleyiciyi sanki oradaymış hissi verdiler. En çok sevilen ve beğenilen seri oldu. Sadece filmi değil oyunları da baya tutuldu. Fanları bugün bile aktif.

 

1. Harry Potter

Harry-Potter-series-serisi

Yine daha çok genç yaşlara hitap eden bir seriydi ama yine de tüm kesime hitap etmeyi başardı. Yine oyuncu seçimleri gayet başarılıydı. Oyuncuları neredeyse filmle beraber büyüdü. Ufacık yaşlarında tatlı çocuk olan oyuncular son filmde ergenliklerinin neredeyse sonlarına gelmişti.

Related posts
Kültür&Sanat

2022 Yaza Damga Vuran Pop Müzikler

Yaşam

Tesettürün Uydurma Kuralları

Yaşam

Evlenecek Erkek Nasıl Davranır: 5 İpucu

Yaşam

Regl ile İlgili Bilinen 5 Yanlış

E-Bültenimize Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir