OturanBilge.com'da Yazar Olmak İster Misiniz?

Yaşam

Kefirle Kilo Vermek

diyet yapmadan kefir icerek kilo vermek
Kefir içerek sağlıklı beslenerek hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz

Kiloları hızlı verin

Özellikle bayanlar ve azla kiloya sahip olan erkekler kilo vermek için spor salonlarına deli gibi bayılırken bunun yanında normalde biraz daha pahalı diyet ürünleri için paralar harcıyorlar. Herhangi bir çözüm bulamayanlar ise bir zaman sonra pes ediyor ve diyetisyenlerin kapısını  çalıyorlar. Diyetisyenlerin verdiği diyetleri deniyor, büyük bir kısmı ise uygulamanın şartlarının ağır olmasından dolayı diyeti bırakıyor.

Aslında yememezlik yaparak veya otla beslenerek kilo verme pek mümkün olmayabiliyor. Eğer ki hormon bozukluğu gibi bir probleminiz yoksa kefirle kilo vermeniz pek mümkün. Peki nasıl oluyor bu? diye düşünebilirsiniz. Bunun sebeplerini açıklayacak olursak; insan bağırsaklarında 400 çeşit bakteri ve mantar bulunmaktadır. Bu bakterilerin bir kısmı iyi bir kısmı ise kötü huyludur. Sağlıklı bir bünye için bunların oranı belli bir seviyede olmalıdır. Eğer ki kötü huylu bakteri ve mantarlar artışa geçerse, bağışıklık sisteminin kalesi olan bağırsaklar çöküşe geçmektedir. Bunun sebepleri ise kişinin çeşitli hastalıklara yakalanmasına neden olmaktadır.

Bağışıklık sistemi güçlendirme konusuna bakmanızı tavsiye ederim.

Kefir bağışıklık sisteminizi yükseltir, metabolizmanızı hızlandırarak kilo verdirir

Kefir içerek kilo vermek

Bağırsak florası bozuk olduğu nasıl anlaşılır?

Bunlardan en çok görünenleri, gaz oluşumları, kabızlık veya ishal, alerjik reaksiyonlar, sedef, egzama (ekzama/dermatit), ürtiker (kurdeşen), bağışıklık sisteminin düşmesinden kaynaklı sık hasta olma (grip nezle vs.), bazı deri hastalıklarına karşı savunmasız olma, uçuk, aft, molloscum (molloskum) ve HPV çeşitleri gibi. Bunların haricinde yeni kavramla beraber duygusal beyin bağırsak olduğu için psikolojik olarak rahatsızlıklar da görülmektedir. Bunlar başlıcaları, depresif olma, aşırı yorgunluk, bıkkınlık, üşengeçlik, dikkat dağınıklığı, karamsarlık vb.

Gaz sorunu doğal çözümler konusuna bakmanızı tavsiye ederim.

Kefir içerisinde yer alan bakteriler neler?

Kefirin içerisinde yer alan, laktik asit bakterileri: Streptococcus lactis (Lactococcus lactis subsp. lactis), S. cremoris (Lactococcus lactis subsp. cremoris), S. diacetylactis, Leuconostoc kefir, L. mesenteroides, Lactobacillus acidophilus, L. brevis, L. bulgaricus, L. kefir, L. casei, L. lactis asetik asit bakterileri: Acetobacter aceti, A. rasens Mayalar: Kluyveromyces marxianus, K. fragilis, K. lactis, Saccharomyces cerevisiae, S. unisporus, Candida kefir ise iyi huylu bakterilerdir.

Kefir metabolizmayı hızlandırır, sindirim zorluklarını çözer ve kilo verdirir

Kefirle kilo vermek

Bağırsak florasını bozan etkenler neler?

Antibiyotik, sigara, alkol, uyuşturucu kullanımı, rafineri besin, aşırı tuz, şeker ve un tüketimi gibi durumlarda ise iyi huylu bakteriler yok olmakta kötü huylu bakterilerin çoğalmasıyla hastalıklar ortaya çıkmaktadır. Konumuz olan kilo artışı ve kilo verememe ise kötü huylu bakterilerin artışından kaynaklanmaktadır. İyi huylu bakteriler bağırsak florasında aldığınız besinleri düzgünce işleyerek dışkıya gönderirken, kötü huylu bakteriler bu besinleri toksin ve yağ olarak vücudunuza bırakmaktadır.

Kısacası özetlemek gerekirse, kefirin içerdiği probiyotikler bağırsak floranızı düzenlemekte bununla beraber metabolizmanızı hızlandırmakta ve sizi sağlıklı kilonuza getirmektedir. Elbette probiyotik sadece kefirde bulunmamaktadır. Ancak kefir en kolay ulaşabileceğiniz veya en uygun fiyata üretebileceğiniz bir ürün olduğu için önermekteyim.

Doğal probiyotik yiyecek ve içecekler konusuna bakmanızı öneririm.

gaz.sorunlari.icin .probiyotik.kefir .icin

Kefir probiyotik açısından zengindir.

Hazır kefirler işe yarıyor mu?

Peki ya hazır satılan kefirler probiyotik bakımından zengin mi? İşe yarıyor mu diye sorulacak olursa. Paketlenmiş hiçbir gıda sizin evde yapacağınız hiçbir gıda kadar sağlıklı ve besin açısından değerli olamayacaktır. Kefir raflarda haftalarca bekleyemeyecek bir üründür. Bu yüzden raf ömrünü uzatmak için bazı markalar koruyucu madde veya içerisinde yer alan probiyotiklerin azaltılması ve hatta probiyotik bakterilerin sadece bir kaç türünü barındırmaktadır. Bu yüzden evinizde yapmanız en uygunu olacaktır. Kefir içerek zayıflayanları aşağıda yorum kısmından yazmalarını rica ediyorum.

Related posts
Yaşam

Tesettürün Uydurma Kuralları

Yaşam

Evlenecek Erkek Nasıl Davranır: 5 İpucu

Yaşam

Regl ile İlgili Bilinen 5 Yanlış

Yaşam

Hergün Sevişmek için 5 Neden

E-Bültenimize Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir