OturanBilge.com'da Yazar Olmak İster Misiniz?

Yaşam

Kargo Firmaları Çalışma Gün Ve Saatleri

kargo-firmalari-cumartesi-pazar-acik-mi

kargo-firmalari-cumartesi-pazar-acik-mi Kargo firmaları hakkında çok konu açılıyor çok soru soruluyor bu soruları yanıtlamak için konuyu açayım dedim. Aras, Yurtiçi, Fillo, UPS, MNG Sürat Kargo gibi özel firmalar 1 günü içerisinde kargoyu teslim ederler.Eğer ki şehirler arası uzak ise 2 iş gününe kadar uzayabilir. Şehir merkezine uzak köy ya da kasaba ise bulunduğunuz yer haftanın belli günleri kargo size ulaşır. Misal Salı ile Cuma günler gibi. PTT Kargo gibi devlet kurumu ise teslim süresi değişebiliyor. PTT Kargo 3 iş günü içerisinde ürünü teslim edebiliyor. Fiyat açısından da en uygunu PTT Kargo idi. Ama PTT kargo da son 2 yılda zamlarla en düşük 6.5TL ye kadar yükseldi.

Tüm kargo firmaları cumartesi günü çalışıyor. Dağıtımı genelde öğlene kadar yapmış oluyorlar.

Kargo alımı da cumartesi günleri genelinde 15.00 a kadar (kiminde 12.00) a kadar yapılıyor. Aras, MNG, Yurtiçi, Fillo, UPS, Sürat kargo gibi firmalar dağıtımlarını öğle saatlerine kadar yapıyor ve cumartesi günleri 15.00’a kadar dağıtımı yapıyorlar. Yine kargo gönderim işlemlerini geneli 15.00’a kadar alabiliyorlar.

PTT Kargo cumartesi günleri de alım yapıyor ama her şube için geçerli değil bu. Ana merkez şubeleri alım yapıyor diğer şubeler kapalı oluyor. PTT resmi sitesinden cumartesi günü açık olan şubeleri görebilirsiniz.

Pazar günü ise hiçbir kargo firması çalışmamakta. Ne dağıtım yapıyorlar ne de alım yapıyorlar zaten tamamen kapalı oluyorlar. Bayram günlerinde ise (özellikle dini bayamlar) kargo firmaları kapalı oluyor. Ancak dini bayramların 1. gününden sonraki günlerde PTT dağıtım işlemleri yapabiliyor.

Yazı Güncellendi: 22.10.2015

Related posts
Yaşam

Tesettürün Uydurma Kuralları

Yaşam

Evlenecek Erkek Nasıl Davranır: 5 İpucu

Yaşam

Regl ile İlgili Bilinen 5 Yanlış

Yaşam

Hergün Sevişmek için 5 Neden

E-Bültenimize Abone Olun

4 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir