OturanBilge

Kalıcı makyaj yaptırmadan önce bilmeniz gereken 9 şey

kalici makyaj bilinmesi gerekenler 2

Gövde süsleme sanatı olarak günümüzde azami tercih edilen yöntemlerden ikisi, dövme ve kalıcı makyaj. Peki kalıcı makyaj nedir? Kalıcı makyaj yaptırmadan önce nelere dikkat edilmeli? Gerçekten kalıcı mıdır? Dövmeden farklı mıdır? Kalıcı makyaj yaptırmak yararsız mıdır? Dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? bütün bu soruların yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kalıcı makyaj nedir?

Kalıcı makyaja bir çeşit dövme demek de yanlış olmamaktadır. Dövme ustasının ten altına dövme mürekkebi enjekte etmesi yerine, güzellik uzmanının hususi boya kullanarak bir iğne yardımı ile yüzünüze makyaj yapması diyebiliriz. Kalıcı makyaj azami gözlere, dudaklara ve kaşlara uygulanıyor.

Klasik dövmeler mürekkep boyalarla yapılır. Mürekkep yüze uygulandığı zaman, hem alerjik reaksiyonlara sebep olabiliyor hem de süre içinde kaybolmayacağı için daha sonraki yıllarda, başka uygulamaların yapılmasına mani oluyor. Yarı kalıcı makyajlar ise birkaç yıl arasında kendiliğinden kayboluyor.

Dövme ve kalıcı makyajda kullanılan boya ve boya katkı maddeleri kozmetik amaçlı uygulanan boya ve katkı maddeleri arasında yer alıyor ve bu maddelerin ten altına uygulanması Amerikan sağlık ve gıda idaresi FDA sebebi ile onaylanmıyor.

Kalıcı makyaj yaptırmak

Baştan çıkarıcı al dudaklar, şekilli kaşlar, dikkat çeken gözler… Kalıcı makyaj her kadının arzu edeceği bu özelliklere kavuşmanızı sağlayabilir. Hem de günün 7 günü ve 24 saati. fakat bu kusursuz güzelliğe sahip olmanın bedeli ne?

Şayet işinde deneyimli ve uzman bir kişi yönünden yapılıyorsa kalıcı makyaj işlemi oldukça güvenli. lakin bu sektörde açılan güzellik salonlarının nitelikli eleman çalıştırıp çalıştırmadıklarından tam olarak emin olmak mümkün olmayan. Yani kalıcı makyaj yaptırırken yapılacak bir hata üzerine dökülecek mürekkebi çıkarmaktan aşırı daha hasar veren olabilir. Kalıcı makyaj yaptırırken üzerinize bulaşabilecek herhangi bir leke için canınızı sıkmayın ve bu mürekkebin lekesi nasıl menfaat diye düşünmeyin. Onun çözümü var ancak kalıcı makyaj yaptırdıktan sonra ortaya çıkan netice için aynı şeyi söyleyemeyebiliriz. işlemden sonra birkaç defa aynı bölgeye rötuş yaptırmanız gerekebilir.

Kalıcı makyaj yaptırırken dikkat etmeniz gerekenler:

Kalıcı makyaj yaptırmak

Kalıcı makyaj yaptırmadan evvela, cildinizin bu gibi bir işleme müsait olup olmadığı meselesinde bir cilt doktorundan tavsiye almayı da unutmayın.

Exit mobile version