OturanBilge.com'da Yazar Olmak İster Misiniz?

Yaşam

Kadınların En Çok Yaptığı İlişki Hataları

Kadınlar iyi bir ilişki için ne yapmalı
Kadınlar iyi bir ilişki için ne yapmalı

Kadınların ilişkilerinde yaptığı hatalar

Kadınların erkeklere oranla daha hassas olması sebebiyle ilişkilerde çoğu zaman sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu da ilişkiyi zora sokmakta hatta çoğu zaman da sona ermesine sebebiyet vermektedir.

Kadınlar ilişkinin başlarında gereksiz ve saçma sapan çocuksu davranışlarda bulunurlar. Bu ilk başlarda güzel ve sempatik görünse de, zamanla itici gelmeye başlayacaktır. Çünkü hayat zor bir yol ve bu yolda yanın da olacak olan kişinin akıllı ve kişiliği oturmuş yetişkin olması, böyle bir kişiyle beraber olup vakit geçirmek isteyecektir her insan.

Sevgili olduğu zamanlarda evlilikten ve gelecekten bahsetmek de doğru değildir. Acele etmemek, zamanın akışına bırakmak gerekir.

İlişkilerde eşitlik olması da ayrı bir hassas konudur. Trip atmak gibi bir olaydan bahsetmek bile istemiyorum. Yetişkin insanlar olarak neyi isteyip istemediğimizi bilecek, anlayacak ve uygulayabilecek yaştayız. İnsanları bir şeylere zorlamanın bir manası yoktur.

Gereksiz ve anlamsız kıskançlık krizleri ile de kendimizi ve ilişkimizi yıpratmamalıyız. Ama maalesef ki en çok yapılan yapılmaması gereken davranışlar arasındadır. İnsanlar üzerinde egemenlik kurmaya hiç kimse çalışmamalıdır.

Saçma sapan konularda ilişkiyi zorlamamak gerekir. Sürekli beni seviyor musun sorusu bir süre sonra itici gelecektir. Sürekli dır dır yapmak da hatalı bir davranış olduğu gibi konuşmayıp anlamasını beklemek de doğru değildir. Karşımızdaki insani bu şekil de tanıyıp sevdiysek, aşık olduysak niye değiştirmeye çalışıyoruz ki? O zaman bir yerlerde gerçekten çok büyük ve ciddi hatalar vardır. İlişkiyi gözden geçirmek en doğrusu olacaktır.

Sevdiğiniz insanı başkasıyla kıyaslamayın, kıyaslama yapacaksanız da sevmeyin.

İnsanlara karşı beklentiler içinde bulunmayın. Çünkü herkes aynı düşünemez. Herkesin kafa yapısı farklı çalışır. Bu sadece kendimizi üzmek olur, ne gerek var?

Başka kadınları küçümsemeyin, aşağılamayın, hakaret etmeyin. Bedeninizde kusur bulmaktan vazgeçin, o insan sizi bu halinizle beğendi, sevdi. Gereksiz fedakarlıktan kaçının. Kadınlar mükemmel bir ilişki ararlar, her şey mükemmel olsun isterler. Maalesef ki hayatta hiç bir şey mükemmel değildir. Bu yüzden mükemmeliyetçilikten vazgeçmeleri gerekmektedir. Görünüşe aşırı önem verirler. Bu da çoğu zaman tepkiye neden olabilmektedir. Çünkü insanlar özgürlüğüne düşkündürler. İstedikleri olmayınca şikayet ederler, çoğu zaman da gözyaşlarını kullanırlar. Bir süre sonra bu yapılanın aksine itici olmaya baslar. Bir şeyleri yaptırabilmek için seksi silah olarak kullanırlar. İlişkiyi sorgulamaları ve ardından gelen güvensizlik doğuran hal ve hareketler ilişkinin çatırdamasına sebep olan davranışlar arasındadır.

Kutsal anneyi oynayarak evdeki ve eşinizdeki rolünüzü unutmayın. Siz hayata iki kişi başladınız ve yine en sonunda iki kişi kalacaksınız. Her zaman birbirinizin sevgilisi olun. Kendinize, karşınızdakine ve ilişkinize özensiz davranmayın. İlk gün ki gibi, aşkla yaşayın, yaşlanın.

Hem kendimizin , hem de karşımızdaki insanın sadece bir defa olan hayatının önemi ve anlamı için üzülmeye ve üzmeye gerek olmadığını bilin ve doya doya yaşayın.

Related posts
Yaşam

Tesettürün Uydurma Kuralları

Yaşam

Evlenecek Erkek Nasıl Davranır: 5 İpucu

Yaşam

Regl ile İlgili Bilinen 5 Yanlış

Yaşam

Hergün Sevişmek için 5 Neden

E-Bültenimize Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir