OturanBilge.com'da Yazar Olmak İster Misiniz?

Teknoloji

Instagram TikTok’a Benzer Özellikler Getiriyor

instagram tiktok gibi olacak 800x450 1
instagram tiktok gibi olacak 800x450 1

Instagram kendini sürekli geliştirmeye devam ediyor ve Instagram’a TikTok uygulamasına benzer özelikler geliyor.

Instagram ilk çıktığı dönemlerde sadece paylaşım imkanı sunarken, Facebook’un Instagram’ı almasından sonra Instagram’da video ekleme özelliği de gelmişti. Instagram’ın video özelliğine geçmesiyle o dönemin çok kullanılan uygulaması Vine kapatma kararı alarak kapatılmıştı.

Instagram daha sonra var olan tekelleşmeyi sürdürmeye başladı ve Snapchat’in tahtına göz dikti. 24 saatlik görsel ve video paylaşımı sunan hikaye özelliği eklendi. Ancak bu Snapchat’i henüz tahtından edecek bir gelişme olmadı. Snapchat ufak tefek filtreleme ve animasyon eklemeleriyle kendini geliştirmeye ve ayakta kalmaya çalışıyor.

Son yıllarda Çin firmaya ait bir uygulama olan TikTok Play ve iOS’da en çok indirilen uygulamalar arasında yer almaya başardı. Arka planda veya bazı replikleri seslendirerek video çekimine olanak sağlayan TikTok bir çok ülkede milyonlarca kullanıcıya sahip oldu.

Instagram şimdi de TikTok’un tahtına gözünü dikmiş durumda. TikTok’un sahip olduğu özellikleri benzer şekilde Instagram’a taşıyacakları açıklandı.

Instagram Kullanıcıları Tepkili

TikTok’ta yer alan videoların büyük kısmı sosyal medyada başta olmak üzere sürekli eleştiriye tutulmakta. Instagram’ın da bu tür videolarla dolması durumunda Instagram’ı sileceklerini bildiren kullanıcısı, azımsanmayacak kadar fazla.

Related posts
Teknoloji

Harici Hard Disk Bilgisayar Donma Sorunu Çözümü

Teknoloji

Google Play Uygulamaları Güvenli Mi?

TeknolojiYaşam

Tarihin en rahatsız edici tıbbi tedavileri

Teknoloji

Android için PlayStation 1 Emülatörü

E-Bültenimize Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir