OturanBilge

Instagram Hesabınızın Yedeğini Almak ve Hesabı Silmek

instagram hesabi nasil kalici olarak silinir

Instagram hesabınızı çeşitli nedenlerden dolayı kapatmak isteyebilirsiniz. Ancak uzun süredir kullanıyorsanız ve bol görsel, izleti barınıyorsa bunlara kıymak istemeyebilirsiniz. Bunun da çözümü olarak Instagram hesabınızdaki fotoğrafların yedekleri nasıl alınır anlatımını ve Instagram hesabı nasıl silinir konularını anlatacağız.

Instagram Hesabını Yedekleme

Instagram hesabını yedeklemek için birçok site vardı ancak bir çoğu kapandı. Yani online olarak indirmek isterseniz şu anda zor görünüyor. Bunun için şu aralar en uygun olarak 4K Stogram adlı uygulama uygun görünüyor.

1) Buraya tıklayarak 4K Stogram’ı indirebilirsiniz.  4K Stogram Windows, Linux (Ubuntu, Linux Mint, ElementaryOS vb.) dağıtımları, MacOS 10.10 ve üzerini desteklemekte. Windows ve Ubuntu için portable (yani kurulumsuz) olarak da indirebilirsiniz. Tavsiyem Portable indirmeniz.

2) Uygulamayı indirdikten sonra açık ve en üst satıra kullanıcı adınızı yazın.. Kısa süre içerisinde fotoğraflarınız ve videolarınız sıralanacaktır.

3) Tamamlandıktan sonra, sol üstteki Dosya – Abonelikleri Dışa Aktarın…’a basmanız yeterli.

4) .4ks uzantılı olarak dosyanız kayıtlı olacaktır. Fotoğraf ve videolarınıza erişmek için ise C:\Users\Kullanıcı Adınız\Pictures\4K Stogram sekmesinden erişebilirsiniz.

Instagram Hesabı Nasıl Silinir

Instagram hesabınızı silmek çok basit. Buraya tıklayarak ve firiş yaparak. Ardından da silme nedeninizi belirtip, şifrenizi girin ve Hesabımı Kalıcı Olarak Sil‘e basın.

Exit mobile version