IMEI Kodu ve Suça Teşvik

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

 • Çok güzel yazmışsın hocam çok işime yaradı allah razı olsun

  • Atu

   Rica ederim.Sorunuz olursa bilgim derecesinde cevaplamaya ve yardımcı olmaya çalışırım…

 • Hüseyinn

  AÇıklama için tşk ederim. hiç bilmeyenler için iyi bir ön bilgi olmuş. Bende 2 ay içerisinde galaksy s 2 getirteceğim.
  Şimdiden Pasaport arıyorum bulmamda sorun olmaz sanırım. Çevremde özellikle akrabalarım giriş yurtdışına giriş çıkış yapıyor. Ama ben illegal yöntemleri tercih edeceğim. Evde eski cep telefonlarım var bu telefonların imei sini kullanıp pasaport kaydı gibi saçmalıgı kullanmak istemiyorum. Size de tavsiyem eğer evinide çok eski telefnlar varsa atmayın! Hurda telefon diye tabir edilen telefonlar tamamen imei armağanıdır. yazıda da belirtildiği gibi imei no larını karşılaştırın aynı ise işinize yarayacaktır.

  Ancak asıl soru şu. Samsung Nokia İphone Blackberry gibi teleofnların herbiri için imei değiştirme işlemi farklıdır. Bunu doğru şekilde ve eksiksiz yapmak bence asıl sorun budur.
  Tabi bunu da nasıl yapılacağını anlatan forum siteleri vardır.
  Admin bana ulaşablirsin bu konuda tedero1907 gmail.com

  • Atu

   Yorumunuz için teşekkür ederim.Yasal olmayan yöntemleri tercih etmiyorum.Sonuçta alınan telefon ileride 2. el olarak alan kişi imei sinin farklı olduğunu görecektir…Bu da sorun yaratabilir.Birkaç ay evvel yurt dışında aldığım telefonumu 1 ay kullanamadım yakınım yurt dışından geldi onun pasaportuna kaydettirdik 24 saat içerisinde açıldı.En temizi yasal olan yoldur, hiç çaremiz yoksa anca o zaman illegal yönteme başvurulabilir…

 • Siberman

  Gayet iyi anlatım hocam sağolun

 • alican arığ

  selamlar güzel bir yazı olmuş teşekkür ederim bende şuan yaşadığım bir sorunu anlatıyım belki yardımcı olabilirsiniz ben 5 ay önce iki adet iphone 4s aldım adamla baştan konutum pasaport kaydı yaptıramam türkiye dışıyla alakam yok diyerekten imeisini kontrol ettik onay bekleyen kayıt olarak gözüküordu ama bugun telimin bir hafta içinde kapanacağı yazdı benim veya cevremdeki insanlardan pasaport bulmam çok zor neyapmam lazım bir bilginiz varmı ?
  yardımınız için şimdiden teşekkür ederim

  • Atu

   Bu konularda çok hata oluyor.Pasaporta kayıt edip telefonu açılıp 6 ay sonra kapananlar var, açtırmak için ücret ödeyip telefonu 2-3 ay sonra açılanlar var, telefonu kayıtlı olup mesaj alan telefonu kapanan ve kapanmayanlar da var.Uygulama zaten saçma, yaşanan sorunlarda cabası…

   Kapanırsa BTK ile iletişim kurun derim…