OturanBilge.com'da Yazar Olmak İster Misiniz?

Yaşam

İlaçsız Öksürük Tedavisi

oksuruge-ne-iyi-gelir-nasil-gecer-ilacsiz

oksuruge-ne-iyi-gelir-nasil-gecer-ilacsiz Havalar soğumaya başladı ve artık hastalıklarda artış var. Özelliklede şu aralar ben dahil çevremdeki herkes hasta durumda. Özellikle şehirlerde yaşayan insanlar olarak toplu taşıma araçları ve kapalı ortamlarda sıkış tıkış olduğumuz için hastalıklarıda hemen birbirimize geçirebiliyoruz. Sanılanın aksine dokunmaklada geçmiyor aynı havayı solumak yeterli.

Özellikle ben bu konuda baya bir hassasım. Hasta olmam ayrı mesele sonrası ayrı mesele. Hasta oluyorum ilaç kullanamıyorum zaten sonrasında da alerjik rinitim başlıyor ve kuru öksürükle mücadele başlıyor. Neyseki geceleri pek rahatsız etmiyor.

Aslında kuru öksürük ile mücadelenin çözümü neyseki çok basit. Hapsız, şurupsuz kolayca atlatabilirsiniz. 2 çay kaşığı toz zencefil ile bir yemek kaşığı balı karıştırın ve yiyin. Sabah ve akşamları bunu yapmanız yeterli. Devamlı yapmanızada gerek yok. 3 gün üst üste yapın gerisinde öksürüğünüz azalmaya başlar. Tabi bünyeden bünyeye farklılık gösterebiilir. Bunun yanı sıra boza içmeniz halinde de yarar görebilirsiniz.

Related posts
Yaşam

Tesettürün Uydurma Kuralları

Yaşam

Evlenecek Erkek Nasıl Davranır: 5 İpucu

Yaşam

Regl ile İlgili Bilinen 5 Yanlış

Yaşam

Hergün Sevişmek için 5 Neden

E-Bültenimize Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir