Kategoriler
Yaşam

Hint Kınası ile Geçici Dövme Yapımı

dövme nasıl yapılırGeçici Dövme Yapımı İçin Malzemeler

Oksijen suyu ( Eczaneden alabilirsiniz )
Hint kınası ( Aktarlarda satılabilir ve bazı kırtasiyelerden )
Kürdan ya da çöp şiş
Koltuk altı deodorantı ( Roll on, yada stick )
Aydınger kağıdı ( Kırtasiyeden alabilirsiniz )
Dövme deseni
STABİLO KALEM ( Kırtasiyeden alabilirsiniz )

Hint kınasını küçük bir kapak gibi bir şeye 1 ve ya 2 çay kaşığı kadar koyun sonra oksijenli suyu üstüne dökün fakat karışımın ayarını çok iyi yapmanız gerekiyor gerçekten kalıcı ve gerçekten siyah bir şey istiyorsanız bu yaptığınız karışımı bir kaç kere yapmanız ve elinizin içine veya herhangi bir yerinize bir kaç kere deneyerek kıvamı bulmanız gerekecek.

Herhangi bir yerinize yaptığınız (Az sulu karışımı evet az sulu olmalı KAHVE TELVESİ GİBİ OLACAK BU ÖNEMLİ ) deneme dövmenizi kuruyuncaya kadar evet sürdüğünüz dövme kuruyacak yani onu çıkarmak için ufalaman bile yeterli olacak o derece kuruması lazım.

Evet deneme dövmeniz kurudu ve yıkadınız, ortaya gayet siyah güzel bir şekilde belli olan bir şey çıkmıştır, böyle olduysa sorun yok.

Şimdi dövme desenimizin üzerine aydınger kağıdını koyarak üzerinden STABİLO KALEMLE geçiyorsunuz (sadece etrafından geçin çizgilerin) hızlı bir şekilde tabi kurumayacak!
Sonra koltuk altı deodorantını dövme yapacağınız yere sürün ve üzerinden kalemle geçtiğiniz aydınger kağıdını bu kremi sürdüğünüz yere bastırın desenin çıkması lazım.

Daha sonra desen üzerinden geçerek kürdan yardımıyla kınamızı sürüyoruz.

5 dk da kuruyacaktır. Ama 2 saat kadar beklemeniz uzun süre kalıcı ve daha siyah kalmasını sağlayacaktır. Yıkaa işlemi yaparken sadece su altıda yavaşça ovalayarak yıkayınız ve sabun kullanmayın.

Dövme desenleri:

dövme desenleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir