OturanBilge.com'da Yazar Olmak İster Misiniz?

Yaşam

Hergün Sevişmek için 5 Neden

hergun sevismenis icin 5 neden sevismenin yararlari

Sevişmekte insanın temel ihtiyaçlarından biridir, tıpkı yeme, içme, tuvalet ihtiyacı gibi. Hergün sevişmek de bu durumda doğal olacaktır. Ancak sevişmenin insan sağlığı üzerine araştırmalar yapan bilim adamları birçok bulgu elde ettiler. Aslında çok daha fazlası bulunuyor, bu bulguların en önemli 5 tanesi:

1) Sevişmek Mutlu Eder

Hergün Sevişmek Mutlu Eder
Hergün Sevişmek Mutlu Eder

Sevişmenin insanları mutlu ettiği bir gerçektir. Cinsel hayatı sönük geçen eşlerin zaten mutsuz olduklarını görmüş olabilirsiniz. Tabi göremesenizde tahmin edebiliyorsunuzdur. Sevişme sırasında dopamin, endorfin ve oksitosin hormonları salgılanır ve bu da insanları mutlu eder. Boşanan çiftlerin büyük kısmının ya da aldatılma olaylarına maruz kalan bir çok çiftin cinsel hayatlarında doyumsuzluk olduğu, çiftlrden birinin bu doyumu farklı kişilerden almaya çalıştığı da tespit edildiğini belirtmek gerekir.

2) Sevişerek Kalori Yakın

Hergün Sevişmek Kalori Yakar Kilo Verdirir
Hergün Sevişmek Kalori Yakar Kilo Verdirir

Sevişmek tüm sporların atasıdır diyebiliriz aslında. Sevişme esnasında neredeyse tüm kaslarınız harekete geçer. Haftada 3 gün sevişerek 7500 kalori yakabilirisiniz. Sevişme süresini ne kadar uzun tutarsanız sizin için o kadar iyi olacaktır. Sevişmek en iyi spordur, her iki tarafta kazanır.

3) Sevişmeyi Ağrı Kesici Olarak Kullanın

Hergün Sevişmek Ağrı Kesici İşlevi Görür
Hergün Sevişmek Ağrı Kesici İşlevi Görür

“Başım ağrıyor bu akşam olmaz” sadece bir bahanedir. Eğer gerçekten başınız ağrıyorsa kesinlikle sevişmeniz gerekir. Tabi ağrıyı yok etmek istiyorsanız. Özellikle kadınlarda orgazm sırasında salgılanan endorfin hormonu tam bir ağrı kesici işlevi görmektedir.

4) Sevişmek Adet Sancılarını Azaltır

Hergün Sevişmek Adet Sancılarını Azaltır ve Regli Düzene Sokar
Hergün Sevişmek Adet Sancılarını Azaltır ve Regli Düzene Sokar

Yukarıda sevişmenin ağrı kesici özelliğinden bahsetmiştik. Buna paralel sevişmek adet sancılarını azaltır. Ayrıca adet günlerinin düzenli olmasını sağlar. Düzenli birliktelik yaşayan kadınların büyük kısmının adetinin düzenli olduğu ve adet sancılarının da azaldığı bilinmektedir.

5) Sevişmek Bağışıklık Sistemini Güçlendirir.

Hergün Sevişmek Bağışıklığı Güçlendirir
Hergün Sevişmek Bağışıklığı Güçlendirir

Haftada en az 2 kez sevişenlerin sevişmeyenlere oranla faha az hastalandıkları kanıtlanmış bir gerçek. Düzenli olarak haftada en az 2 kez sevişmek antijenlerin artmasına grip, nezle gibi virütik hastalıklara karşı daha dayanıklı bir bağışıklık sistemi yaratmakta. Covid-19 salgınının kol gezdiiği şu ortamda önemli bir çözüm yaratabilir.

Geçmişte yayınlanan bir TV programındaki karakter olarak Saldıray Abi’nin tespitlerinin ne adar doğru olduğunu da bu konu aslında kanıtlıyor.

Related posts
Yaşam

Tesettürün Uydurma Kuralları

Yaşam

Evlenecek Erkek Nasıl Davranır: 5 İpucu

Yaşam

Regl ile İlgili Bilinen 5 Yanlış

Yaşam

Prezervatif Kullanımında Yapılan 7 Yanlış

E-Bültenimize Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir