OturanBilge.com'da Yazar Olmak İster Misiniz?

Yaşam

Hayatı Tyler Durden kafasıyla yaşamak

ismi bir çoğunuzun kulaklarına zikredilmiştir. beyinlerimizin en ücra köşesindeki odada baş koltuğa sağlam bir şekilde oturan bu sanal kahraman, hayatımızda da -en azından benimkinde- sağlam bir idol olarak kendisine edindiği sağlam felsefeyle, yaşamımı sağlamlaştırmaya devam ediyor. ona her ne kadar ”sanal kahraman” desemde o bizden biri ve bize içimizdeki özbenliğimizden daha bir yakın kişiliktir. o salt özlüktür. o günün 24 saatinin içinde uyuyarak geçirdiğimiz 8 saatlik kısım dışında kalan zamanlarda millete karşı takmak zorunda olduğumuz maskelerden sıyrılarak alabildiğince dürüsttür. o ying-yang dengesinde ki siyahlılığın içindeki beyazlıktır..

kendisine edindiği yaşam felsefesi en basit tabiriyle ”koy götüne rahvan gitsin aga, sen kafanı yaşa” olan bu adam hayatını belli bir yola koyarak giderken biçerdöver hesabı açtığı yolda arkasından gelen binlerce adamında yaşamını etkilemektedir.

tatil için kaldığınız 5 yıldızlı oteldeki backroundda kalan o bulaşıkçıya dikkat edin. hayatı kafasıyla yaşayan ve onun felsefesini belirleyen birisi olabilir ya da sevgilinizle bir fincan latte içmeye gittiğiniz cafedeki garson çocuğun suratına daha dikkatli bakın. onlar sizin küçük burjuvazi eğlencenizde birer piyon olmaktan daha çok sizin şahınızı mat edebilecek bir yapıya sahip vezirlerdir.

hayatı kafasıyla yaşamak demek bir nevi minimalist bir insan olduğunuz ve hayatıda minimal yaşadığınız anlamına gelmektedir. filmde tyler durden’nın kaldığı sokağı ve evi hatırlıyorsanız eğer, bomboş sokaktaki tek bir evde bütün eşyalardan ve egolardan arınmış bir şekildeydi. bu kafaya sahip olabilmek istiyorsanız eğer sizinde bazı egolardan arınmanız, maddi ve materyalist şeyleri kafaya takmamanız lazım ama kolay değildir tyler durden kafasına sahip olmak. uğüraştırır adamı ve eğer mücadeleci değilseniz ağlayarak kaçmanızda ihtimal dahilindedir. dediğim gibi bu kafada biri olmak istiyorsanız eğer öncelikle minimal yaşam felsefesini benimsemeniz lazımdır. bir nevi çekirgelikten guru olmaya giden bir yoldur. bu yola baş koymak istiyorsanız eğer;
sizin için amaç olmamalı. onsuzda yaşanabileceğini bilmelisiniz.
-karı-kız ortamlarında çokta fazla gözününz olmamalı. bir şeyin olacağı varsa olur zaten.
-çalıştığınız background bir iş olmalı veya çalışırken göz önünde olmmalısınız. tıpkı tyler durden’nın cinema makinisti olması veya merdivenaltı sabun yapması gibi. bu şunun için önemlidir ki bir müdürü veyahut orta düzey bir şirketteki yönetici -istesede istemesede- paranın emrine gireceği için maddiyatın verdiği hazla o kafaya giremez.

Related posts
Yaşam

Tesettürün Uydurma Kuralları

Yaşam

Evlenecek Erkek Nasıl Davranır: 5 İpucu

Yaşam

Regl ile İlgili Bilinen 5 Yanlış

Yaşam

Hergün Sevişmek için 5 Neden

E-Bültenimize Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir