OturanBilge.com'da Yazar Olmak İster Misiniz?

Yaşam

Gribe Karşı En İyi Ve Hızlı Tedavi Votka Karabiber

gribe karsi dogal cozum vodka karabiber
Grip hastalığını hızlı geçirmek için votka karabiber

Grip ve Votka Karabiber

Geçtiğimiz aylarda zor zamanlar geçirdim. Yerli yada yersiz korkulara kapılarak… Yaşadığım olaylar hayatımın merkezine yerleştirmiş olduğum birçok şeyi kafamdan silip attı.

Zor zamanları kolay atlatabilmek için özellikle akşam saatlerinde rahatlamak için aşırı dozda olmasa da alkol alıyordum. Sanırım 45 günün 44 ünde alkol içtim durdum. Bir gün ara verdim ve hasta oldum. Tabi hasta olmamın sebebi alkol içmemem değil elbette bu sadece tesadüf.

Hasta olmayı pek seven biri değilim herkes gibi ama hasta olduğumda fazla sinirli olabiliyorum. Özellikle grip olmak ve geceleri o burnunuzun tıkanması. Sabahları boğazınızdaki o doluluk hissi… Hele de boğazınız ağrıyorsa hiç çekilmez…

İlk hasta olacağımı anladığım gün önce organik yasemin yeşil çay içtim sonrasında da her zamanki zencefil bal formülünü denedim. Fakat gece iç akıntı (boğaz akıntısı) uyutmadı. Öyle ki bütün gece su gibi aktı durdu.

Sabah yeniden zencefil bal yaptım fakat yine bir etkisini göremedim. Akşamında da ada çayı içtim. Biraz rahatlatsa da sonradan etkisi geçti. Ama ada çayının fazlası özellikle erkekler için tehlikeli olabilir östrojen hormonunu salgılattığı için, o yüzden az tüketmekte fayda var.

gribe karsi dogal cozum vodka karabiber 2

Türkmen Votkası

Votka Karabiber ve Grip

Bunların hiçbiri pek çözüm sunmayınca Orta Asya’nın çözümlerini aramaya koyuldum. Geçtiğimiz günlerde gelen Türkmenistan votkası (aragy) ile karabiberi karıştırdım ve shot… 3-4 shot halinde bu şekilde içtim. İlk tabi baya bir yanma hissediyorsunuz ama daha sonra alkolün verdiği gevşeme ve karabiberin vücut ısısını arttırması ve sinüsleri açması ile rahatlıyorsunuz. Hem de 15-20 dk sonra etkisini göstermeye başlıyor. Vücudunuzu bir ateş basıyor. 1 saatten fazla sürebiliyor. Bunu denedikten bir gün sonra uyandığımda ne hastalık kalmıştı ne bir şey.

Tabi tüm bunların yanında bağışıklık sistemi güçlü olması da bir etken.

Related posts
Yaşam

Tesettürün Uydurma Kuralları

Yaşam

Evlenecek Erkek Nasıl Davranır: 5 İpucu

Yaşam

Regl ile İlgili Bilinen 5 Yanlış

Yaşam

Hergün Sevişmek için 5 Neden

E-Bültenimize Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir