OturanBilge.com'da Yazar Olmak İster Misiniz?

Yaşam

Gebze satılık daire fiyatlarıyla dikkat çekiyor!

gebze-satilik-daire

gebze satilik daire

Yaklaşık olarak 358 bin nüfusuyla Kocaeli’nin en kalabalık ilçesi olan Gebze satılık daire fiyatlarıyla dikkat çekiyor.

İstanbul’a yakın bir konumda olan Gebze ilçesi son yıllarda artan ulaşım ve sanayi alanındaki gelişmelerle adından söz ettiriyor. Özellikle bölgedeki ulaşım projeleri gayrimenkul yatırımcılarının yakından takip ettiği konuların başında geliyor.  İstanbul ve İzmir arasındaki mesafeyi 9 saatten 3,5 saatte düşüren Gebze-Orhangazi- İzmir Otoyolu Projesi’nin en önemli ayağını oluşturan Osmangazi Köprüsü’yle beraber ilçenin prim değeri yükseldi. Bunun yanı sıra 2018 yılında temelleri atılması planlanan Darıca, Gebze ve OSB’ler metrosunun tamamlanmasıyla beraber ilçedeki satılık konut fiyatlarında artış yaşanması bekleniyor. Ayrıca projenin gerçeklemesi durumunda İstanbul metrosu Gebze’de inşa edilecek metro hatlarıyla birleşecek. Böylelikle İstanbul gibi büyük bir şehirle ulaşımın daha hızlı ve kolay olması sağlanacak. Peki, emlak piyasası için önemli bir yere sahip olan Gebze’de satılık daire fiyatları ne kadar?  Son bir yılda bölgede satılık konut fiyatları ne kadar arttı? İşte Gebze konut piyasası hakkında merak edilenler…

Gebze satılık konut metrekare fiyatında Kocaeli’yi geride bıraktı

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Kocaeli’nin değerli ilçelerinden Gebze’de son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.05 arttı. Kocaeli şehri genelinde ise satılık konut fiyatları artışı son bir yılda yüzde 0.59 oldu. Gebze ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 2 bin 156 TL iken, Kocaeli’de 1.893 TL olarak belirtiliyor. Kocaeli’de ortalama 100 metrekarelik bir konutun satışı fiyatı minimum 141 bin 978 TL, maksimum 236 bin 630 TL aralığında. Gebze satılık ev fiyatları ortalama 100 metrekarelik bir konut için; 161 bin 689 TL ile 269 bin 481 TL arasında değişiyor.

Gebze kira daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Gebze’de ortalama 100 metrekarelik bir konutun kira değeri 617 TL ile 1.029 TL arasında farklılık gösterebiliyor. 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kira fiyatı da 823 TL olarak belirtiliyor. Kocaeli’de ise kira fiyatları minimum 585 TL, maksimum 975 TL arasında değişiyor. Gebze’de bir konutun kiraya verilmesi durumunda yatırımın geri dönüş süresi 22 yıl iken, Kocaeli’de 20 yılı buluyor.

Gebze satılık evler ve kiralık daireler ev sahibi olmak isteyenlerin yakından takip ettiği konular arasında yer alıyor. Siz de Gebze’de gayrimenkul yatırımı yapmak istiyorsanız Gebze satılık daireler için tıklayın.

 

Related posts
Yaşam

Tesettürün Uydurma Kuralları

Yaşam

Evlenecek Erkek Nasıl Davranır: 5 İpucu

Yaşam

Regl ile İlgili Bilinen 5 Yanlış

Yaşam

Hergün Sevişmek için 5 Neden

E-Bültenimize Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir