Site icon OturanBilge

Gaz Sorunları İçin Öneriler

gaz.sorunlarina.dogal .bitkisel.cozumler

Son yıllarda pek çok kişinin özellikle de yemekten sonra başına gelen sıkıntılardan biri mide ve bağırsaklarda olan gazın birikmesi ile oluşan sancılar ve sonrasında hele de toplum içindeysek o gazın çıkması sorunudur. Bu gazın oluşması sağlıksız besinler yediğimizin ve bu besinlerin vücudumuzun içerisindeki bakteri ve mantarların (özelliklede zararlı olanlar) çoğalması aynı zamanda da vücudumuzda bu canlıların yiyeceklerimizi tüketmesiyle gaz açığa çıkartmalarından kaynaklıdır.

Tabi sadece bu nedenlerle gaz vücudumuzda oluşmaz. Farklı hastalıklardan dolayı da oluşuyor olabilir. Ama bu yazımızda besinlerin etkisini anlatacağız.

Mide Bağırsak Gazları Neden Oluşur?

Çok sebebi vardır fakat bunların başlıcası en büyük nedeni yediğimiz besinlerin kalitesizliğidir. Çok fazla karbonhidrat tüketimi ve sonrasında şeker ile bağırsaklarımızdaki kötü bakteri ve mantarlar daha çok ürer ve başlıca gaz devamında da türlü hastalıkları beraberinde getirir.

Gaz Oluşmaması İçin Ne Yapmalıyız?

Sağlıklı beslenme ilk temel kuralımızdır. Sebze ağırlıklı karbonhidrat az ve şeker neredeyse hiç tüketmemeliyiz. Bağırsak floramızın yapısına özellikle de iyi kötü mantar bakteri dağılımını etkileyen unsur şeker. Şekeri bir tür zehir olarak görmenizde fayda var. Şeker ihtiyacınızı meyvelerden karşılamanızı öneririz.

 

Mide Bağırsak Gazım Çok Var Nasıl Tedavi Edebilirim?

Doktora gitmeniz en başında yapmanız gereken şeylerden biri.

Temel de yapmanız gerekenler sebze ağırlıklı yiyip. Az miktarda karbonhidrat ve neredeyse yok denecek kadar az şeker.

Beslenmemizi bu şekilde düzeltmek elbette yeterli değil. Bunun yanı sıra probiyotik, prebiyotik besinler tüketmeniz gerekmektedir. Bu gıdalar: kefir, kımız, boza, şalgam suyu, turşu vb.

 

Midemdeki Gaz Sorunları İçin Gaz Çözücü Bitkisel Doğal Çözümler Neler?

Mide gazı çeşitli nedenlerden kaynaklanabileceğini söylemiştik. Bunun için bir uzmana danışmanız tavsiye olunur.

Toplum tarafından bilindiği gibi de en doğal bitkisel kesin çözüm anason ve rezene çayıdır. İçeceğiniz bu çayların işe yaraması için bunların kalitesi çok önemlidir. Bu yüzden hijyenik ve taze satılan iyi saklama koşullarında bekletilen aktarlardan almalısınız.

Bitkisel ürünlerin yanı sıra gaz ilacı olarak en çok bilinen ilaç Metsil dir. Çiğneme tabletini çoğu kişi kullanmıştır. Fakat kişisel deneyimlerimiz ve bir çok kişiden gelen yoruma göre metsil bir işe yaramamaktadır. Son dönemlerde çıkan Dulcogas ve Stopgas adlı 125 mg. saşeler halinde simetikon içeren ürünleri tavsiye ederiz.

Oturanbilge.com

Exit mobile version