OturanBilge.com'da Yazar Olmak İster Misiniz?

Yaşam

Gaz Sorunları İçin Öneriler

gaz.sorunlarina.dogal .bitkisel.cozumler
gaz.sorunlarina.dogal .bitkisel.cozumler

Son yıllarda pek çok kişinin özellikle de yemekten sonra başına gelen sıkıntılardan biri mide ve bağırsaklarda olan gazın birikmesi ile oluşan sancılar ve sonrasında hele de toplum içindeysek o gazın çıkması sorunudur. Bu gazın oluşması sağlıksız besinler yediğimizin ve bu besinlerin vücudumuzun içerisindeki bakteri ve mantarların (özelliklede zararlı olanlar) çoğalması aynı zamanda da vücudumuzda bu canlıların yiyeceklerimizi tüketmesiyle gaz açığa çıkartmalarından kaynaklıdır.

Tabi sadece bu nedenlerle gaz vücudumuzda oluşmaz. Farklı hastalıklardan dolayı da oluşuyor olabilir. Ama bu yazımızda besinlerin etkisini anlatacağız.

Mide Bağırsak Gazları Neden Oluşur?

Çok sebebi vardır fakat bunların başlıcası en büyük nedeni yediğimiz besinlerin kalitesizliğidir. Çok fazla karbonhidrat tüketimi ve sonrasında şeker ile bağırsaklarımızdaki kötü bakteri ve mantarlar daha çok ürer ve başlıca gaz devamında da türlü hastalıkları beraberinde getirir.

Gaz Oluşmaması İçin Ne Yapmalıyız?

Sağlıklı beslenme ilk temel kuralımızdır. Sebze ağırlıklı karbonhidrat az ve şeker neredeyse hiç tüketmemeliyiz. Bağırsak floramızın yapısına özellikle de iyi kötü mantar bakteri dağılımını etkileyen unsur şeker. Şekeri bir tür zehir olarak görmenizde fayda var. Şeker ihtiyacınızı meyvelerden karşılamanızı öneririz.

gaz.sorunlari.icin.sebze.tuketmeli

 

Mide Bağırsak Gazım Çok Var Nasıl Tedavi Edebilirim?

Doktora gitmeniz en başında yapmanız gereken şeylerden biri.

Temel de yapmanız gerekenler sebze ağırlıklı yiyip. Az miktarda karbonhidrat ve neredeyse yok denecek kadar az şeker.

Beslenmemizi bu şekilde düzeltmek elbette yeterli değil. Bunun yanı sıra probiyotik, prebiyotik besinler tüketmeniz gerekmektedir. Bu gıdalar: kefir, kımız, boza, şalgam suyu, turşu vb.

gaz.sorunlari.icin.probiyotik.kefir.icin

 

  • Bunların arasında en çok tavsiye edeceklerimiz hafta da 1 2 kere sarımsak yutmanuz (sarımsağı rendeleyip suya karıştırarak içmeniz hem daha faydalı hemde gırtlağınıza takılma riskini azaltacaktır)
  • Sabah ve akşam aç karnına kefir içiniz.
  • Akşam yemeklerinde özellikle ev yapımı turşu tüketiniz.
  • Bunların yanı sıra besin takviyesi olarak salılan hap ya da probiyotik tozları satın alıp içebilirsiniz. Önerimiz: Solgar Advanced Multi-Billion Dophilus

Midemdeki Gaz Sorunları İçin Gaz Çözücü Bitkisel Doğal Çözümler Neler?

Mide gazı çeşitli nedenlerden kaynaklanabileceğini söylemiştik. Bunun için bir uzmana danışmanız tavsiye olunur.

Toplum tarafından bilindiği gibi de en doğal bitkisel kesin çözüm anason ve rezene çayıdır. İçeceğiniz bu çayların işe yaraması için bunların kalitesi çok önemlidir. Bu yüzden hijyenik ve taze satılan iyi saklama koşullarında bekletilen aktarlardan almalısınız.

Bitkisel ürünlerin yanı sıra gaz ilacı olarak en çok bilinen ilaç Metsil dir. Çiğneme tabletini çoğu kişi kullanmıştır. Fakat kişisel deneyimlerimiz ve bir çok kişiden gelen yoruma göre metsil bir işe yaramamaktadır. Son dönemlerde çıkan Dulcogas ve Stopgas adlı 125 mg. saşeler halinde simetikon içeren ürünleri tavsiye ederiz.

Oturanbilge.com

Related posts
Yaşam

Tesettürün Uydurma Kuralları

Yaşam

Evlenecek Erkek Nasıl Davranır: 5 İpucu

Yaşam

Regl ile İlgili Bilinen 5 Yanlış

Yaşam

Hergün Sevişmek için 5 Neden

E-Bültenimize Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir