OturanBilge.com'da Yazar Olmak İster Misiniz?

Yaşam

Bu Sene Alman Turist Bekleniyor, Almanca Öğrenmenin Zamanı Geldi!

alman turistler

alman turistler

Yaz döneminde turistlerin en çok geldikleri yerlerden biri olan ülkemiz, özellikle Akdeniz ve Ege kıyıları ile dikkat çekmektedir. Her sene yaz aylarında sezonunun açılması ile sahillerimize farklı ülkelerden insanlar geliyor. Gelen turistlerin dillerini öğrenmek oldukça avantaj sağlıyor. Her ne kadar İngilizce dili olarak kullanılsa da turistlerin ana dillerini bilmek memnuniyet yüzdesini oldukça arttırıyor.

Hizmet ve sektörünü etkileyen turistler, ülkeye bıraktıkları dövizlerle de ’nin önemli bir gelir kapısını oluşturmaktadır. Bu nedenle, gelen turistlerin aldıkları hizmetten memnun olmaları da bireysel gelire etkisi olduğu kadar ülkenin gelirine de büyük bir katkı sağlamaktadır. Bu sene Almanların ülkemizi daha sık ziyaret etmesi beklendiği için, sektörü başta olmak üzere Almanca öğrenmek isteyenlerin sayısı da artmakta.

Kendinizi geliştirmenin en iyi yolu: Farklı kültürler tanımak

Bir atasözü vardır, çok okuyan değil çok gezen bilir diye. İşte bunun sebebi farklı insanların farklı yerleri görmesi, bu tecrübelerinden bir şeyler kazanmasıdır. Kişiler edindikleri tecrübeler ile devamlı ufkunu yeni doruklara taşıyarak entelektüel alanda kendilerini geliştirmeye çalışırlar. Farklı kültürler görerek, tanıyarak alışkanlıklarınızdan tutun da hayat görüşünüze kadar değişim yaşarsınız.

Kendinizi ertelemeyi, çeşitli bahanelerle kandırmayı bırakın!   Bu sene fırsatınız varken bunu değerlendirin. Bu sene ülkeye gelecek Alman turist sayısı oldukça fazla. Onlarla konuşup, kültürlerini tanıyarak kendinize yeni değerler katabilirsiniz. Bunun yanı sıra Preply sitesinden maddi olarak sizi hiç zorlamayacak şekilde kaliteli eğitmenlerden Almanca dersleri almaya başlayabilirsiniz. Görüntülü olarak skype aracılığı ile yapılacak bu derslerde gramer bilgilerinizi, pratiğinizi ve kelime bilgilerinizi hızlıca arttırarak bir turist kafilesinde burada seyahate gelen insanlara katılıp onları tanıyıp keyifli zaman geçirmek için kendinizi hazırlayın.

online dil ogrenin

Geleceğinize Yatırım Yapın!

Bu eğitim ile hızlı ve kolay bir şekilde aktif olarak konuşarak dil kurslarına veya dil okullarına büyük miktarlarda meblağlar ödemeden kolay bir şekilde Almancayı öğrenmeye başlayabilirsiniz. Kurslara ya da dil okullarına gitmek büyük bir zaman ve gerektiriyor. Genellikle öğrencilerin gitmeyi tercih ettikleri dil kursları en az 6 aydan başlayan eğitimlerden oluşuyor. Daha çok konuşmayı ya da mesleki olarak hizmet vermek isteyen kişiler ise kursları tercih edebiliyor. Fakat her yerde bu kurslardan yok. Ayrıca kurslara belirli bir vakit ayırmak gerektiği için çok fazla tercih edilen yöntemlerden biri değil.

İnternet üzerinden verilen kurslar ise oldukça avantaj sağlıyor. Özellikle Preply sitesinde dünyanın her yerinden farklı öğretmenler bulunuyor. Alanlarında uzman olan bu öğretmenlerin tanıtıldığı sayfalar bulunmakta. Bu bilgilerden hocaların eğitim bilgilerini, dil tecrübelerini öğrenebilirsiniz. Alıştığımız üzerinden dil eğitiminden farklı olarak ise eğitimler özel ders şeklinde skype üzerinden yapılmaktadır. Bu sayede yüz yüze konuşarak eğitimlerinizi alabilirsiniz.

Aynı zamanda kursa gitmek size çok zaman kaybettirmez. Genelde çalışan insanların kursa gitmeye vakitleri olmadıkları için ya da kurs saatleri uyuşmadığından dil eğitimini aksatmak durumunda kalabiliyorlar. İnternet üzerinden verilen dersin avantajlarından biri de, istediğiniz zaman ve yerden derslerinize bağlanabilmek. Evinizden çıkmadan size uygun olan saatlerde derslerinizi alabilirsiniz. İhtiyacınız doğrultusunda da ders içeriklerini belirleyebilirsiniz. Böylece sadece konuşma pratiği ya da gramer gibi özel alanlarda dersleriniz gerçekleştirmeniz mümkün olur.

İnternet üzerinden verilen klasik dil öğreniminden daha etkili olan bu yöntem ile kısa sürede pratik bir şekilde Almanca öğrenebilirsiniz.

Başka İnsanların Hayatlarına Dokunun

Farklı diller konuşmak, başka kültürdeki insanlar ile iletişiminizi kolaylaştıracaktır. Şüphe yok ki, bir kültürü öğrenmek o kültürdeki insanların dillerini öğrenmekten geçer. Merak ettiğiniz dilleri ve kültürleri insanların ana dilleri ile konuşmak iletişimize de büyük katkı sağlayacaktır.

Turist olarak gittiğiniz kültürde oradaki insanların dillerinden konuşmak, insanların size daha büyük bir sempati ile yaklaşmasına neden olur. Aynı zamanda kendinizi ifade edecek kadar bile bir dil bilgisine sahip olmanız seyahatlerinizin de daha kolay geçmesini sağlayacaktır.

Farklı kültürlerde insanlar ile tanışmak hayata bakış açınızı ve ufkunuzu da genişletecektir. Bu sayede farklı kültürlerden kişilerle tanışabilir, dünyanın farklı yerlerinden dostlar edinebilirsiniz. Özellikle onların dilinden iletişim kurmanız da konuşma ve kendinizi anlatma becerinizi arttıracaktır.

Yurtdışından Dost Edinmek Çok Kolay

Başta sektörü olmak üzere, hizmet alanında çalışan çoğu kişinin yurtdışından dostları oluyor. Burada geçirdikleri güzel zamanlar nedeni ile daha sonra da aradaki bağı koparmayanlar, uzun yıllar boyunca sürecek dostluklar başlatmış oluyor. Kısa bir dönemliğine sahil beldelerine ya da ülkemizdeki diğer turistik yerlere gelen yabancı turistler ile burada geçirilen hoş vakitler daha sonra kalıcı ilişkilere de dönebilmektedir.

Gelen turistlerin ana dilinden konuşmak ve iletişim kurabilmekte bu dostlukların başlangıcının en önemli etkenlerinden bir tanesi. Dünyanın farklı yerlerinde olan dostlarınızın yanlarına gidebilir, üzerinden konuşmayı sürdürebilir ve ileride uzun yıllar sürecek dostluklar edilenebilirsiniz.

Preply bloğundan ilginç yazılardan biri: https://preply.com/tr/blog/2017/12/21/ingilizce-telaffuzunuzu-gelistirmek-icin-en-etkin-yollar/

Related posts
Yaşam

Tesettürün Uydurma Kuralları

Yaşam

Evlenecek Erkek Nasıl Davranır: 5 İpucu

Yaşam

Regl ile İlgili Bilinen 5 Yanlış

Yaşam

Hergün Sevişmek için 5 Neden

E-Bültenimize Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir