Kategoriler
Yaşam

Bir Seboreik Dermatit (Egzama) Öyküsü 2020

hastalığı ve bu hastallıkla mücadele amacıyla bu yazıyı yazıyı yazışımın 10. yılında eklemeler yapmayı düşündüm. İçinde bulunduğumuz 2020 yılında hala daha bu hastalığın çözümü bulunmuş değil. Şu sıralarda tüm dünyada COVID-19 (koronavirüs) pandemisi ile karantinalardayız.

Aşağıda önceki yıllarda da bahsettiğim gibi bu hastalık bir deri hastalığı değil. Vücudumuzun içerisinde bir şeylerin yolunda gitmediğinin göstergesi ve hatta bir tür uyarı sistemi bu hastalık. Eğer ki siz bu konuda önlemler almazsanız ileride daha tehlikeli rahatsızlıkların yaşanması an meselesi desek çok da yanlış olmayacaktır.

Seboreik dermatit hastalığının nedenini geçtiğimiz yıllarda da belirtmiştim. Tamamen bağırsaklarınızdan kaynaklı bir rahatsızlık. Bağırsak floranızın bozulması nedeniyle oluşabilmektedir. Bağırsak florasını aşağıda da belirttiğim gibi bozan besinler, şekerler, gluten, sigara, alkol vb. gıdalar. Evet bu tür gıdaları ve alışkanlıkları sürdürdüğünüz sürece bu hastalık bitmeyecektir ve aksine başka rahatsızlıkların da çıkmasına neden olacaktır.

Ben de durum nedir? Ben de uzun yıllardan sonra seboreik dermatit yok. Şeker kullanmıyorum. Şeker derken buna, fruktoz yani meyve şekeri, yani şeker içeren meyveler yemiyorum, sularını içmiyorum, gazoz, kola vb. şekerli asidik içeceklere hiç değinmiyorum bile. Laktoz yani süt şekeri kullanmıyorum, süt içmiyorum, bunun yerine kefir tüketiyorum. Alkol kulanımım ayda 1 kere civarında. Sigarayı bıraktım. Gluten ile beslenmemeye dikkat ediyorum. Yani gluten içeren unlu gıdalardan uzak durmaya çalışıyorum. Paketli şekilde satılan ve rafine edilmiş besinleri yemiyorum, içmiyorum. (Şeker içeren gıdalar ve bu gıdaların etkileri ilçin “That’s Sugar” adlı belgeseli izlemenizi tavsiye ederim.)

Şampuan artık kullanmıyorum. Piyasada bulunan tüm şampuanların içerisinde çeşitli kimyasallar ve deterjan bulunduğu için faydadan çok zararı olduğunu gördüm. Bunun yerine doğal sabun kullanıyorum. Selvans adlı markanın katran sabununu kullanıyorum. Ardıç katranı, çam katranı ve sedir katranı sabununu kullanabilirsiniz farketmez. Ben genellikle çam katranı sabununu kullanıyorum. Hem yüzümde hem saçımda kullanabiliyorum. Saçları ilk zamanlarda biraz katı yapsa da sonraları düzeliyor. Çok olmasa da az miktarda saç dökülmelerimi de durdurdu.

Kısacası, gluten ve şekerli besin kullanımı, sağlıklı beslenme, düzgün saatinde yeterli uyku, doğal sabun kullanımı ile bu hastalığı ve ileride yaşanabilecek daha büyük hastalıkları önleyebiliyorsunuz. Peki ne yiyeceğiz derseniz? Aslında çeşidiniz çok. Sebze ağırlıklı olmak üzere, baklagiller ve et ürünleri tüketebilirsiniz. Sebzeler konusunda zeytinyağlı ağırlıklı şekilde daha çok çiğe yakın şekilde tüketmek oldukça faydalı olacaktır. Yalan yok sebze sevmezdim. Ancak karnıbahar veya brokoli haşlayıp zeytinyağ ve az biraz kaya tuzu en büyük zevklerimden biri haline geldi diyebilirim.

Seboreik dermatit tedavisi sebze

Geçtiğimiz günlerde okuduğum bir makalede, bağırsaklarda yer edinen parazitlerin başlıcası da tenyaların da, seboreik dermatit, sedef, ürtiker (kurdeşen), anjioödem, astım vb. hastalıklara neden olduğunu okudum. Ülkemizde en çok rastlanan tenya türü sığır tenyası, bilimsel adıyla “Taenia Saginata”. Sığır tenyaları vücudumuzun içerisinde hiç hissetirmeden 25-30 yıl kadar yaşayabildiği yazmaktaydı. Unutulmamalı ki tenyalar sadece etten değil çeşitli şekillerde de size bulaşabilmektedir. Bu konuda uzman bir doktora (iç hastalıklar uzmanı bunun için uygun olacaktır) giderek, test yaptırmanızı tavsiye ederim. 09.05.2020

Seboreik Dermatit Tedavisi 2018

Seboreik dermatit tedavisini tamamen bulduk diyebiliriz. Bu yazıyı yazalı 8 yılı geçiyor. Eski yazı hala aşağıda duruyor ve okursanız göreceksiniz ki sizlere uygulanmış tedavi yöntemlerinin aynısı bana da uygulandı ve sonuç olarak, o tedavi yöntemleri ile hastalık hiçbir şekilde geçmedi.

Hastalık durumuma gelecek olursak, artık seboreik dermatit rahatsızlığım yok. Neden ve nasıl yok bunları kısaca uzatmadan madde madde sıralayarak anlatacağım. Uygulama yaptığınız takdirde sizin de iyileşmemeniz kaçınılmaz.

Seboreik dermatit () veya diğer tüm egzama türleri için tedavi yolu aynı gibi diyebiliriz. Bilmeniz gereken en önemli konu, bu hastalık deri hastalığından  ziyade bir iç hastalık olduğunu bilmeniz. Hatta merkez noktası, bağırsak florasının bozukluğu. Kısacası gerekenler şunlar,

1) 3 beyazdan uzak durmalısınız. Bunların en başında şeker gelmekte. Şekerin her türlüsünden uzak durmanızı tavsiye ederim. Eğer ki yüksek derecede kalori harcayarak spor vs. yapmıyorsanız meyve dahi az tüketin.

2) Probiyotik beslenmeye özen gösterin. Bunun için en iyi probiyotik ürünü konusuna göz geçirebilirsiniz.

3) Uyku düzeni önemli bir husus. Beyinde yer alan epifiz bezi gece 23-03 saatlerinde melatonin hormonu salgılamaktadır. Bu saatlerde uyuyor olmanız size iyi gelecektir.

4) Rafineri olan her türlü besinden uzak durmalısınız.

5) Alkol ve sigaradan kaçınmalısınız.

Kısacası bağırsak floranızı sağlıklı bir hale getirmeniz bu hastalıktan kurtulmanız anlamına gelmektedir.


Seboreik Dermatit Candida Mantarı (23 Mart 2014)

Yorumlardan yazıyordum bazı güncel olayları ama yorumlar 1000 e yaklaştığı için herkes okuyamıyor ve yararlı olmuyor. Bu yüzden gelişmeler oldukça yazı üzerinden güncellemeler yapacağım.

Yorumlarda da bahsettiğimiz gibi en son Prozinc yeşil kahverengi ve mor kutu olanlarını kullanıp denedik ama 1 2 aylık kullanımdan sonra o da çare etmemeye başladı. Son 1 yıldır Vichy Dercos (Yağlı saçlar için) olan şampuanı kullanıyorum ve saçlarda seboreik dermatitten eser yok.

Seboreik dermatit (egzama) için Vichy Dercos şampuan

Vichy Dercos resmi:

Fakat özellikle sakal dipleri, burun çevresi ve kaş diplerindeki kabuklanmalar devam ediyor. En can sıkıcı nokta bu. Ayrıca yüzde sivilcelenmeler de cabası. Artık doktor gitmeden tetradox antibiyotik alıp kendime tedavi uyguluyorum ama tabi bu da geçici çözümler.

Son zamanlarda saçma sapan alerjiler de gözükmeye başladı. Bazı kozmetik ürünlere ya da ilaçlara (özellikle aspirin türevleri). Bunları kullandığımda yada bana değdiğinde; dudaklarda, gözde, kol, el, ayak yada bacaklarda şişmeler (ödem), kaşıntı, kızarıklık meydana geliyor. İlk yaşadığımda doktora gittim ve avil ampül verildi şişlikler 1 günde indi. Herediter anjioödem olabilir diye doktora gittim, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa da yapılan deri ve kan alerji testlerine girdim hepsi negatif çıktı. Şimdilerde alerjiler sıklıkla görülmeye başladı. Cebimde avil ya da taveglyl tablet olmadan dolaşmıyorum. Bunları yazdım çünkü seboreik dermatit yaşayanlarda belli süre sonra alerjik reaksiyonlar görülmeye başlayacağını öğrendiğim için yazıyorum.

Seboreik Dermatit ve Candida Mantarı

Bunları yazdığım için ümitsizliğe kapılmayı belkide tümünün çözümünü bulabiliriz. Geçenlerde bir izleti izledim. İzleti şeker tüketimini çok yapanlar hakkındaydı. Zehir sayılabilecek şekerlerin bağışıklık sistemimiz de %70 bağırsaklarımız etkili durumda ve bağırsaklarımızın %20 si kötü %80 i iyi bakteri ve mantarlardan oluşuyor. Bu denge bozulduğunda bağışıklık sistemimiz bozuluyor ve bu tarz hastalıklar boy gösteriyor. Buna neden olan şeyin baş aktörünün adı: Candida mantarları. Daha önce zafer adlı bir arkadaşımız aşağıda yorumda bu mantardan bahsetmiş. Ve bu mantardan kurtulmak için gerekenleri de bahsetmiş. (Arkadaşımızın yazısını bulmak için ctrl+f yaparak Candida mantar diye arama yapın)

Özellikle çocukluktan beri çok fazla şeker kullanan, tatlı yiyen, kola, gazoz vb tatlı içecekler içen, çok fazla fast food alışkanlığı olanlar varsa yorumlarında yazabilirlerse sevinirim. Bu seboreik dermatit hastalığını yaşayanların ortak bir noktasını bu şekilde bulabiliriz. Çözümü de hep beraber bulabiliriz.

Ben şu anda (bu konuda çok ümitliyim) seboreik dermatit ve alerji yaşayan hastaların bağırsaklarındaki bakteri ve mantarların oranlarının bozuk olduğunu düşünmekteyim. Yani Probiyotik hap, toz takviyesi almalıyız. Ya da doğal yöntemlerle probiyotik besinler içecekler tüketmeliyiz. Araştırdığım kadarıyla probiyotik ürünlerden bazıları: kımız, kefir, boza, şalgam, lahana turşusu…

Candida adlı mantar ve şekerli türdeki besinlerin vücuda zararlarını öğrenmek için alttaki izletiyi kesinlikle izlemelisiniz:


Seboreik Dermatit Nasıl Başladı? (18 Kasım 2010)

Bu hastalığı yaşayan birçok arkadaşımız var ve bende 8 yıldır bu illetle yaşıyorum.Ne yazık ki kesin kökten halledebilecek bir tedavisi yok.Tehlikesi olmayan bir hastalıktır ama insanı psikolojik yönden olumsuz yönden çok kötü etkilemektedir. Çekmeyen de bilmez.Anca durdurmak için bazı losyon, krem vb. ilaçlar  mevcuttur.Kendi deneyimlerimi bu yazımda sizlerle paylaşacağım. İnternette araştırdığınızda bazı fotoğrafları görüp korkmayınız gerekli ilaçları kullandıktan sonra hafifler hatta durma noktasına gelir.Belli bir süre sonra tekrar edecektir.Birçok hastalığa çare bulundu bi buna bulunamadı.Kimi karaciğerden kimi virüs yada bakteri diyor.Virüs yada bakteri olsa başkasına da bulaşırdı herhalde ama bulaşıcı bir hastalıkta değil.Kimi stresten kimiside alerjik bir durum diyor.Her kafadan bir ses…

Bilmeyenler diyecek ki bu ne lan ölümcül bir hastalık mı?Değil tabi ki.Bir tür deri hastalığı, egzama türü.Gıcık bir tür hemde.Özellikle kafadaki kepeklenme olarak görülür ve kepeklenme ile karıştırılır.Halbuki kepekler daha ufakken bu hastalıktan olanların saçında iri kabuklanmalar olur.Sadece saçta mı olur? Tabi ki hayır vücudun başka yerlerinde de bulunabilmektedir.Kişiden kişiye göre farklılıklar göstermektedir.Kimilerinde sadece saçta iken kimilerinde sakal dipleri kaş diplerinde olur.Kimilerinde burun kenarlarında kimilerinin ellerinde kimilerinin göğüs bölgesinde bulunur.Vücudun çeşitli bölgelerinde çıkmaktadır.Saçında olup burun çevresinde de olabilir.

Seboreik Dermatit Sürekli Tekrar Eder

Seboreik dermatit ne zaman başlayacağı bölgede önce bir kızarıklık başlar daha sonra bu kızarıklık kabuklanmaya başlar.Pul pul dökülmeye başlar kızarık olan bölge.Ayrıca sinir edici kaşınmada beraberinde geliverir.Özellikle yaz aylarında durum sinir bozucu olur.Terledikçe daha çok kaşınırsınız.Hastalık sürekli görülmeyebilir kimi zaman aşırı şekilde görülürken bazen durma noktasına gelebilir.

Hastalığımın ilk yıllarında doktora gittiğimde bana allerjin var demişti.Neye dediğimde toza kuma vs. diye bir saçma cevap verdi. Ketoral şampuan, M-Furo losyon ve ismini tam hatırlamadığım bir losyon daha vermişti.Tabi ki işe yaradı kullandığım sürece hastalıktan eser olmadı ama kesince 1 hafta dolmadan tekrar kabuklanmaların başladığını gördüm.Bu ilaçların çözüm olmadığını görünce kullanmayı kestim.Zaten uzun süreli kullanımdan sonra sanki bağışıklık kazanmış gibi kullansanız bile ilaç bir işe yaramamaya başlıyor.

seboreik dermatit

Seboreik Dermatit’in En İyi Şampuanı Blue Cap

Gıcık eden kaşınmalar yüzünden tekrar doktora gidelim kararı almıştık ve dedemin eski bir ahbabı olan Cildiyeci Kolsuz Agop olarak tanınan Prof. Dr. Agop Kotoğyan gittim.Oda Blue Cap Krem ve Blue Cap Şampuan verdi.

Şampuann pek bir işe yaradığını söyleyemem ama kremi mucizevi bir ilaç gibidir. İlk ay şampuanını almıştım ama baktım pek yararı yok bende bıraktım almayı sadece krem yeterli geliyordu.Saçımın haricinde burnumun kenarında da çıkıyordu ufacık bir sürüşten sonra hemen geçiriyordu.1-2 yıl kadarda blue cap i kullandıktan sonra fiyatının 60TL gibi bir fiyatta olduğu için (2006 yılında bu fiyattaydı şimdi nedir fiyatı bilmiyorum) artık bıkkınlık geldi ve onuda almayı bıraktım.Zaten üniversiteye gittiğim bölgede bu şampuanda bulmak zor idi İstanbul’dan da getirmeye gerek duymuyordum. Çünkü o sene bulduğum bir şampuan hastalığı durdurma noktasına getirmişti.

2006/2007 yıllarında özellikle hiper marketlerde kolay bulunan bir şampuan olan Clear Men Active Sport (Mavi mentollü olan) kullanmaya başlamıştım.Hastalığı tek başına yok etmişti sağ olsun.Hatta o zamanlar bunun etkisini görünce Clear a teşekkür maili atmıştım ve şampuan formüllerini değiştirmemelerini rica ettim.

Blue Cap Alternatifi Clear Men Active Sport

Daha sonraları internette bazı forumlarda bu hastalıkla yaşayan diğer arkadaşlarla konuştuğumuzda onlarında Clear Sport u kullandıklarında iyileştiğini öğrendim.Onlarda Clear a benzer mailler yollamışlar.Fakat ne olduysa 2008 yılında Clear formülünü değiştirdi ve seboreik dermatit’e çare olan bu şampuan bir b.ka yaramaz oldu. Heralde soyguncu ilaç şirketleri Clear ı sopaladı.Siz ne dersiniz bu işe? Şimdilerde Clear Cool Sport olarak satılıyor hala bu ürün.Hala bu şampuanı alıyorum kullanıyorum fakat bir işe yaramıyor o yüzden çözüm buldum diye sevinen arkadaşlar heveslenmesin.Ama bir kullanın belki sizlerde bir işe yarar.

Ara ara ufak tefek losyonlar alıp denemeler yaptım uzun süreli kullanımlarda gene bağışıklık kazanıyormuş gibi ilaçlar bir işe yaramamaya başladı kendi kendime çabaladım.Yok elma sirkeleri, halis zeytin yağları, zeytinyağı sabunları, karışık tüm yağların bulunduğu formüller, normal kremler vs vs. derken kafam oldu nükleer deney sahası gibi.İnanın bit koysanız koymanızla ölmesi 5 dk. sürerdi.

Seboreik Dermatit Yeni Tedavi Arayışı

Hastalığımın 7. yılının şerefine bir başka dr. ye gittim. O da 2 hap (1 tanesi antibiyotik Tetradox).Konazol şampuan, Psovate losyon ve kendinizi kimyager zannettiren Benzamycin jel verdi.Özellikle benzamycin süper bir ilaç gerçekten hem surat hemde vücudunuza sürüyorsunuz 1 tane bile sivilce bırakmıyor seboreik dermatit bulunan derinizi pürüssüz doğal görünümünde ve kaşıntısız hale getiriyor ve pırıl pırıl parlatıyor. Birde dolu şeyi yasakladı kuru yemişten tutun, baharatlar, kızartmalar, turşu vs. Tedavim 2 ay sürüyordu ki verdiği hap olan Tetradox kusturmaya başlayınca tedaviyi bıraktım!  Tam bir karaciğer, bağırsak ve mide düşmanı Tetradox verirlerse de kullanmayın derim.

Şimdilerde sadece psovate losyon kullanıyorum.Biliyorum kortizonlu ama başka çarem de yok.

Fungoral, Konazol, Ketoral vb. bunların hepsi ticari amaçla çıkarılan şampuanlardır kullanmamanızı tavsiye ederim bir işe yaramamaktadır.

Bugün bir araştırma yaptığımda Headn’ Shoulders ın Seboreik Dermatit ler için çıkartmış olduğu bir şampuan olduğunu gördüm.Ama yurt dışında satışa sunulmuş.

Neutrogena T/Gel diye bir ürün var onuda önerenler var.Büyüğü 28 TL küçüğü 19 TL civarında.

“Bir Seboreik Dermatit (Egzama) Öyküsü 2020” için 1.303 yanıt

Merhaba arkadaşlar öncelikle herkese acil şifalar diliyorum 20li yaşlardan beri 16-17 yıldır çekiyorum bu illeti tespitlerim şunlar;
Arttığı durumlar;
1. Mevsim geçişleri, özellikle soğuklara geçerken
2.stres durumlarında
3.saçlarımı jöleli bırakırsam
4.meslekten dolayı hergün hsonu hariç traş oluyorum, hsonu olmadığım Zaman s.d. İyice abartıyor, pzt. Sabahı çoğalıyor.
5. Rejim yapmadığım zamanlarda (şekere bağlı olabilir)
Azaldığı durumlar
Çok fazla değil sadece yaz aylarında diyebilir
10 üzerinde şampuan değerlendirmelerim
Ketoral 3, clear mentol 5, ducray 6, vichy 7
T bölgesine hiçbirşey bulamadım sadece kortizonlu kremler eh işte.
Acil şifalar tekrar

Merhaba arkadaşlar , Bende bu olay 18-19 yaşlarında başladı , bir şeye üzülmüştüm nedenini söylemiyim antidepresan kullanmak zorunda kaldım ve 1 yıl içinde başladı . suan 24 yaşındayım bende sizin gibi çok doktora gittim kortizonlu kremler yazdılar yolladılar bu kadar yıl şunu ögrendim arkadaşlar bizim türk doktorlarımız malesef hem kibar degil hem bilgisizler şartlanmışlar hepsi aynı şeyleri yazıp gönderiyor yaz aylarına kadar yok 15 gün sonra gel yok 20 gün sonra gel diye diye yaz geliyor zaten hastalık 100%90 geçiyor. demem şuku arkadaşlar bu hastalık kişiden kişiye bünyeden bünyeye farklılık gösteriyor ve şu dogruki kesin çaresi henüz bulunamadı yada doktorlar ilaç firmaları ilaç satmak krem vs hastalıgın kesin çaresini bulmuyorlar. hastalıgın bendeki azgın dönemlerini söyliyim ataklar vs. kış aylarında felaket derece azıyor soguk hava kuru rüzgarlı havalarda kar yagmur vs degil bu havanın sogukluguyla alakalı . baharatlı yemeyin yabancı sitelerde araştırın bu işin diyeti de var onu uygulayın. uykunuzu düzene sokun sigara kullanmayın tabi kendinizide bu arada test edin ben ne yaparsam azıyor notlar tutun. son olarak bu hastalık zengin hastalıgı ben sizinde bu ilaçlar kremler kaç para harcadıgınızı tahmin edebiliyorum ama arkadaşlar kesinlikle kaliteli doktorlara hastanelere ( Amerikan Hastanesi ) vs gidin çünkü hem iyi güleryüzlü muamele görürsünüz hemde kortizonsuz krem alma kullanma şansınız çok artar. bizim türk doktorlarını allah düşürmesin Amerikan hastanesindeki doktorlarda türk fakat kalite farkı meydana çıkıyor. yıl boyu florida miami de yaşasam kendi adıma bu hastalık meydana gelmez çünkü soguk yok yaz aylarında kesinlikle geçiyor bende . herkeze iyi günler dilerim .

Merhabalar. Yaklaşık 3 ay önce şiddetli saç dökülmesiyle çıktığım yolculuğum son 1 aydır önce saçımın yan tepe bölgesinde kepeklenme, daha sonrada duştan çıktıktan 1 2 saat sonra yağlanmaya döndü. Doktora gittim bana seboreik dermatit teşhisi koydu. Momecon losyon sedolin şampuan ve çinko hapı yazdı. Sedolini henüz 3 kez kullandım yağlama konusunda biraz iyileşme var ancak kepeklenmede pek fark göremiyorum o yüzden vichy almaya karar verdim. Size şunu sormak istiyorum bu vichy ile sedolini dönüşümlü 1’er gün arayla kullansam acaba etkisi ne olur? Ayrıca belki bahsetmişsinizdir ama göremedim bu illet hastalık sizde saç dökülmesi yaptı mı? Özellikle kepeğin tutunduğu saç telleri azcık çektiğim an elime geliveriyor ve bu çok rahatsız edici. Yaptı ise bu vichy birazcıkta olsa iyileşme sağlıyor mu dökülmelere?
Ayrıca şekeri sıfıra indirdim ve günde 3 öğün desem yeridir elma sirkesi içiyorum:) umarım faydalı olur.

Benim kullanmadığım halt kalmadı sadece 5 ay kullandığım ketoral şampuan işe yaradı şu sıralar vichy dercos yeşil kullanıyorum yağlı saçlar için 1 haftadır herhangi bir değişiklik yok galiba bende işe yaramıyor yinede 1 hafta daha kullanıcam cildim yağlı benimle aynı sorunu yaşayanlar varsa burdan iletişime geçsinler lütfen https://www.facebook.com/harun.sahan1

Herkese merhaba. 2005 yıllarında saçımda kepeklenme yata gibi çıkmaya başladı bi kaç yıl sonra tam burun kenarlarında yağlanma kızarma oldu 2012 yılında burnumu ve elmacık kemiklerinin 2 cm altından burna doğru yüzümde çıkmaya başladı ve halen devam ediyor.
Vaxlı saçlar bende en büyük sorunu akşam saçımı yıkamazsam birazda sacımla oynarsam suratım patates tarlasına dönüyor.bi ara H&S mentollü şampuan kurtarımcıdı ama oda hikaye oldu
Bendeki şeyleri özetliyeyim;
-Wax saç şekillendiricileri kullanıyorum
-çok aşırı şeker ve şekerli içeçecek tüketiyorum
-acıyı çok seviyorum
Ayriyetten mesela yiğenimle oynarken eliyle yüzümle oynuyor hemen çıkıyor. Bazende pskolojik bu illet.
Başka bir yazıda bir bayan çözümü bulmuş gibiydi hatta %80 diyodu ama çok detaylıydı özellikle sebebi şeker diyodu? Bu illeti olan arkadaşlar şeker çokmu tüketiyosunuz saçınıza bişey sürüyomusunuz şekillendirici?
Ama tek kelimeyle doktorlar bu işi çözemez onu söyliyeyim. Herkese selamlar Allah şifa versin hepimize

Gittiğim doktorların geneli vücudun fazla miktarda yağ üretiyor bu ilerki yaşlarda kaybolur kendiliğinden diyorlar. En son tıp fakültesinde muayene olduğumda bana aknetrent hap , dudak kurumasına karşı hametan diye bir krem ve maxact isimli şampuan yazdı 1 ay kullandım ve seborait dermatit e dair hiçbir şey kalmadı .Ne zaman hap bitti tekrarlamaya başladı 1 ay oldu daha gidemedim ama şuanda çok şiddetli görünmekte . Zaten bunu tamamen bitemezsin diyor doktorlar geçer tekrar eder kullanmaya devam edersin tekrar geçer diyorlar.

Bende de waxlı veya saç şekillendiri ile yatarsam sabah %90 beter çıkıyor yüzümde

*Merhabalar.Egzama ve diğer cilt hastalıklarını araştırıp okurken yazınıza denk geldim ve tüm yazılanları baştan aşağı (yorumlar dahil) okudum.Buraya yazma sebebine gelince.Yazıları okudukça oldukça heyecanlandım.Belki bir şifa olur yardımım olur diye düşündüm.Çünkü ;Benim kızım da bahsettiğiniz seboreik dermatit hastası.Şu anda 25 yaşında ve yaklaşık 10-12 yıldır biz bununla mücadele ediyoruz.Fiziksel ve ruhsal etkilerini de bir anne olarak çok iyi biliyorum. İşin bir başka sıkıntılı boyutu ise hiç bir tedavi usulü uzun vadeli ve ekonomik de değil üstelik.
**LR sağlık ve güzellik firmasını (bir Alman network firması) bilmem duydunuz mu?Ben de bir tesadüfle tanıştım LR ürünleriyle. Çeşitli rahatsızlıkları ben ve çevrem LR ürünleriyle çözümledik.Mesela benim ayak tırnaklarım batmıştı ve kalınlaşmıştı.Ameliyatla çekildi.Ama sonuç yine hüsran yineledi.Üstelik zaman içinde mantar da oluştu.LR firmasının Aloe Vera serisi ve Microsilver serisiyle 3 ay gibi kısa bir sürede eski haline döndü.Şimdi inanılmaz mutluyum ve çevremde görenler de kullandılar ve çözümlediler.
****Şimdilerde kızımın bitmeyen bu seboreik dermatit sıkıntısı için Aloe Vera acil durum spreyi ve Deraintense kremini kullanıyor arada bir de Propolis kremi var onu sürüyor (kapalı bölgeleri için özellikle).Sonuçlar gayet iyi.Saç diplerindeki kepeklenme ise yine aynı firmanın şampuan ve duş jeli ile son buldu.Ürünler ilaç değil tamamen doğal ve bitkisel.
**Lr ürünlerini Sedef, egzama, vitiligo hastaları da etkilerini azaltıp rahatlamak ve cilt rengini dengelediği için severek kullanıyorlar.Ağrı, kaşıntı,kızarıklık kısa sürede geçiyor.Ancak şunuda biliyoruz ki cilt rahatsızlığı olan kişiler kesinlikle kimyasal içerikli hiç bir ürünü kullanmamalılar. Ve maalesef ömür boyu kimyasal içerikli ürünlerden uzak durmak zorundalar. 🙁
Çok emin konuşma sebebime gelince; ekibimizde Diş hekimi,Dr.lar ve Cerrah arkadaşlar da var ve Eczacı arkadaşlarımız da mevcut. Ürünlerin cilt üzerindeki etkilerini hayretle takip ediyorlar ve piyasadaki en etkili ürün olarak görüp hastalarına reçete edebildikleri için de ayrıca mutlular.
İşin özü >> sizleri de şifalanmış görmek isterim. Ben bunu kendime iş edindim.Sırf benim gibi, kızım gibi derdine derman arayan ve kesin çözüm bulmak isteyenlere ulaşabilmek ve belki de onların hayatlarına güzellik getirebilmek umuduyla bildiklerimi sizinle paylaşmak istedim.Deneyimlerinizi takip etmek isterim.Sevgiyle kalın.Acil şifalar diliyorum.
Bana ulaşmak isteyenler için facebook adresimden mesaj yazabilirler.
(Ayak tırnaklarımın öncesi ve sonrası fotoğrafları fikir vermesi için sizinle aşağıda paylaşıyorum.)

2013 yılında ilk kez patlak verdi bu hastalık.. Ilk başta mantar zannetmiştim. Gözlerim kaşınmaya başlamıştı, kaşıntı durmadıkca kaşıyıp daha beter ettim. En sonunda saçımda koca beyaz kepekler, kırmızı lekeler ile buldum kendimi. Stresten, yani psikolojik olduğunu düşünüyorum. Doktora gittiğimde konazol ve bir hap vermişti. O hap çok işime yaramıştı. Daha sonra kaşıntı yaşadığımda da eczaneden almıştım. 10-15 mg kahverengi küçük haplar, pakette en fazla 20 tane vardı. Ve bu ilacın kaşıntı ile ilgili değil, psikolojik bir etkisi var diye hatırlıyorum. Ismini bir türlü hatırlayamıyorum. Bu aralar hastalığım yine başladı ama ilacı bulamıyorum.

Eğer es kaza bulursam paylaşırım.

Arkadaşlar Merhaba bende 11 yıldır seboreik dermatit hastasiydim denemedigim krem sampuan pomat hap hiçbir şey kalmadi rastgele bir eczaci abimiz bana bir kür hazirladi Allahima şükürler olsun bu illetten kurtuldum Allahim düşmanımin başına vermesin isteyen olursa mail atabilir ücreti karşılığında alir kargo ile gönderirim saygilar herkeze acil şifalar

[email protected]

Merhaba , seboreikle ilgili kullandıgınız Vichy şampuanın şu anki güncel adını yazabilir misiniz ?

Merhaba sevgili dostlar başlığı açan kamatu kardeşim ve siz diger seboreik Dermatit li arkadaslarima Allahtan şifa diliyorum bende lise 1 de başlayan seboreik Dermatit 7 yıldır devam etmekte bu yüzden okulu yarida bıraktim ilk önce saçlarım da meydana geldi kasinti kabuklanma kabuğu soydukca kanama vs ne olduğunu anlamadim kepek zannettim ama seboreik illeti yavaş yavaş benle iletisime geçmişti bile saclar felan derken burun kenarlarimda kaslarimda kulak içi ve kulak dışı en sonda yanak ve sakallarimda bulunmakta suanbu satirlari yazarken hafiften burun kenarlarimi kasimaktayim buraya yazma sebebim hem benim bilgilerim hemde sizlerden aldığım bilgileri harmanlayip herkezin şifa bulmasini istemekteyim ilk önce bu hastalık geçmez ölene kadar arkadasiniz gibi lafları tamamen unutun fasa fiso laflar bunlar adama doktor 3 aylık ömrün kaldı diyo adam hastalığı yenip 30 yıldır gayet sağlıklı bir şekilde yaşıyor.
Neyse ben saclarimdaki egzema için bir ilac benzeri şampuan buldum fakat piyasada daha yok üretimi durduruldu ben stok yaptığım için halen kullanıyorum bakalım bitince gene clear mana donerim
Yüzümdeki s.d için bir sürü krem pomat vs ilac kullandim fakat hepsi günü kurtarmalik oldu sür solsun ertesi gün gene aynisi gerçekten çok illet bir hastalık cekmeyen bilemez yememe icmeme çok dikkat ederim eskiden günde abartısiz söylüyorum 1 kg yakin biber yerdim hemde en acisindan köyden enistem yollardi bu biber eskiden narkoz vs discilerde uyuşturucu ilac olmadığı icin bu biberden yedirirlermis o kadar aci ama 1 yıldır agzima sürmuyorum bi ziraat mühendisi bana domates biber patlıcan asitli gazli içecek ve şekerden ve tütünden uzak dur dediği için o gun bugün dikkat ediyorum zaten hatayimda toplasam 1 paket sigara icmemisimdir
Bi kac hastadan igne olduklarını duydum fakat yan etkisi çokmus artik ciddi ciddi igne düşünüyorum eger bu hastalık tamamen gececekse yan etkiyede ragziyim bakalım son olarak ekliyeyim prof.doktor ibrahim saracoglunun tvde verdigi isirgan otu ve karabas otu kurunu en kisa zamanda yapmayi düşünüyorum siteyi takip ediyorum yeni şeyler kesfedersem yazarim ALLAH a bol bol dua edin çünkü derdi veren ALLAH dermanida verir …..

Arkadaşlar Merhaba bende 11 yıldır seboreik dermatit hastasiydim denemedigim krem sampuan pomat hap hiçbir şey kalmadi rastgele bir eczaci abimiz bana bir kür hazirladi Allahima şükürler olsun bu illetten kurtuldum Allahim düşmanımin başına vermesin isteyen olursa mail atabilir ücreti karşılığında alir kargo ile gönderirim saygilar herkeze acil şifalar

[email protected]

Merhabalar.Tahmini beş yıldır birlikteliğimiz var ve bunun bir hastalık olduğunu iki yıl geçtikten sonra öğrendim.İki yıl boyunca doktorlar teşhis koyamadı.En son gittiğim doktor bu seboreik dermatit dedi.Görüldüğü gibi bazı doktorlar da hastalıktan bihaber.
Son üç yıldır kullandığım ürünler belli.
Saç için vichy dercos yeşil şampuanı kullanıyorum.Saç tipinize uygun olanı almanız şart.
Yüz için duşta avene cold cream yüz temizleme jelini kullanıyorum.
Yüzümü nemlendirmek için ise en başından beri sarı coresatin kullanıyorum.
İlk iki ürün ilk günkü gibi etki ediyor ancak coresatin krem -diğer kremlere oranla mucizevi etkileri var- yüzüm tarafından artık emilmiyor ve bir tabaka oluşuyor.Bu nedenle yeni arayışlar içine girdim.Sebclair diyorlar ama o da neredeyse piyasada yok.Ekşi sözlükte nystatin lederle cremeden bahsetmişlerdi.Aynı şekilde onu da tüm sitelere bakmama rağmen temin edemedim.Şu an önceden alıp iki kez kullandığım blue cap kremi kullanıyorum.
İkinci problemim ise cildim o kadar kötü durumdaydı ki hem sivilce hem sivilce lekeleri hem de seboreik dermatitim vardı.Sivilceleri roaccutane ile hallettim ancak sivilce lekelerim ve seboreik dermatitim malumunuz mevcut.Cildimdeki kırmızı sivilce lekeleri ile seboreik dermatit kaynaklı kırmızılığı ayırdedemiyorum.Fraksiyonel lazer düşünüyorum ancak bu durum sıkıntı.Doktorumla görüşeceğim ancak aynı sorundan muzdarip arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Geçmiş olsun, bu illet hastalıkla yaşamayı ve mücadele etmeyi öğrenmişsin tebrik ederim. Benimde kalan kırmızı lekelerim mevcutçözümünü bulursan ve buraya yazarsan sevinirim.

Deneyimlerimizi paylaşmalıyız ki bu belayı yenebilelim.Umarım bulabilirim, bulabiliriz.Eğer halledebilirsem ilk işim buraya yazmak olacak.:)

Merhaba avene cold cream hangisi jel demissiniz fotosunu atabilirmisiniz blue cap bende kullaniyorum hergun kullanirsan cilt cok inceliyor kortznlu galiba bide cok yagli oluyor cilt 🙁

Tam adı avene cold cream ultra rich cleansing gel.Görsellerde ilki, turuncu kapaklı olan.
https://www.google.com.tr/search?q=avene+cold+cream+foaming+gel&espv=2&biw=1366&bih=662&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjTtbn1-brQAhUoAcAKHVSACRgQ_AUIBigB#tbm=isch&q=avene+cold+cream+ultra+rich+gel&imgrc=mkSCpVt6zKeOPM%3A
Cold cream tarzında hem kremi hem jeli var.Ben jelini kullanıyorum, gayet memnunum.Yüzünüzde dermatit kaynaklı kabuklanmalar varsa bire bir.
Bluecap krem ülkemizde kortizonsuz olarak satışa sunulsa da içerisinde kortizon olduğu FDA tarafından onaylı.Ben 7 8 defa kullandım, artık kullanmıyorum.Coresatin kremle düş kalk devam ediyorum.

Arkadaşlar Merhaba bende 11 yıldır seboreik dermatit hastasiydim denemedigim krem sampuan pomat hap hiçbir şey kalmadi rastgele bir eczaci abimiz bana bir kür hazirladi Allahima şükürler olsun bu illetten kurtuldum Allahim düşmanımin başına vermesin isteyen olursa mail atabilir ücreti karşılığında alir kargo ile gönderirim saygilar herkeze acil şifalar

[email protected].

Merhaba atu kardeşim benim burun kenarım sürekli yağlanıp kızarıyor ne illet bi hastalık bluecap coresatin m furo kullandım fayda etmiyor şampuan olarakta head shoulders clinical strength kullanıyorum bunların faydası olmuyor her sabah kalktığımda burun kenarım yağlanıyor birde sakal diblerinde kızarıklar oluyor hergün traş olmak zorunda kalıyorum yokmu bunun bir çaresi artık kafayı yemek üzereyim nereye gitsem tedavisi yok diyolar saçlarımdada var yardımcı olursanız sevinirim.

Şampuan ya da m-furo tarzı solüsyon krem kullansam da şekerli bir besin tükettiğimde benimde burnumun kenarları kızarıyor bir kaç gün sonra kabuklanıyor. Şekeri tamamen hayatından çıkarmanı tavsiye ederim. Şeker tüketimin vardır herhalde? Yada çok fazla karbonhidrat tüketimi?

Merhaba atu kardeşim benim burun kenarım sürekli yağlanıp kızarıyor ne illet bi hastalık bluecap coresatin m furo kullandım fayda etmiyor şampuan olarakta head shoulders clinical strength kullanıyorum bunların faydası olmuyor her sabah kalktığımda burun kenarım yağlanıyor birde sakal diblerinde kızarıklar oluyor hergün traş olmak zorunda kalıyorum yokmu bunun bir çaresi artık kafayı yemek üzereyim nereye gitsem tedavisi yok diyolar saçlarımdada var yardımcı olursanız sevinirim..

1 yıl boyunca saç derisinde kaşıntı şikayeti yaşadım sebebini bulamamış her seboroik dermatit şampuanının denetmişti doktorar. 1 yıl sonra anladık ne olduğunu. Ben b12 eksikliği yüzünden b12 iğnesine başlamıştım ama maalesef b12 kobalomin den yapılmış. Saç boyalarında da bu madde var. o yüzden saç boyayınca da saç derisi çoğunlukla kaşınır. Ancak boyadan kaynaklı kaşıntı dermovate losyonla geçiyor ama b12 ninki kandaki seviyesi normal değerlere inene kadar sürüyor maalesef. İnanın dermatologların çoğu b12 alerjisini bilmiyor bile .

duştan çıktıktan sonra insanın kafası 3 saat sonra parlar mı? inanılmaz bir yağlanma var. sulu şekilde. nasıl çözerim. artık bitirdi bu hastalık beni. kanser olsam ölsem artık. herşeyimi aldı götürdü. saç, umut, gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir