OturanBilge.com'da Yazar Olmak İster Misiniz?

Yaşam

Aslan Yürekli Richard Kimdir?

Aslan Yürekli Richard Kimdir?

Aslan Yürekli Richard konusu ve incelemesi olarak yorumların bunlar olacaktır. Bir Selahattin Eyyübi, bir Hannibal’ın şanı yanında bu adam nasıl Aslan Yürekli Rişar ünvanını almış şaşmamak elde değil. Daha dilini bile konuşmadığı, topu topu 10 yıl hükmettiği ve sadece 9 ay kaldığı bir ülkenin lideri olmuştur.

Açlıktan ve kıtlıktan kırılan halkı ve krallığını yaptığı ülkesinin sorunlarıyla uğraşmak yerine aslan yüreklimiz sanki bir Total War oynarcasına kendisini savaşlardan savaşa atmıştır hayatı boyunca. Bir de bu ailede ve soyda bir bahtsızlık, basiretsizlik ve anormallik var gibi çünkü kendisinden sonra tahta oturacak olan kardeşinin de başına gelmeyen kalmamıştır. bence bu soy o çılgın lakaplardan kaybetmektedir tüm asaletini.

Zamanında cefakar İngiliz halkının ve İngiltere’nin tüm malvarlığını Kudüs’ü fethetme hayaliyle kutsal topraklarda çatır çatır harcamıştır. 2 kez Kudüs’ü almak için hamle yapsa da gönüllerimizin kahramanı Selahattin Eyyubi tarafından daha Kudüs’ün 10 metre yakınına bile yaklaştırılmamıştır. Rivayet odur ki ilk defa gözle görecek kadar yaklaştığı Kudüs’e bakmayı reddederek, hiç bir zaman sahip olamayacağım şeye bakmam” diyerek birde trip atmıştır aslan yüreklimiz.

Aslan Yürekli Richard Kimdir?
Aslan Yürekli Richard Kimdir?

Bu bahtsız bedevi çölde Selahattin Eyyübi’ye yakalandıktan sonra kuyruğunu kıstırarak ülkesine (ülke dediysek İngiltere değil Fransa) geri dönerken birde kutsal Roma İmparatorluğunun pençesine düşmüş ve bir darbede VI. Heinrich’den yemiştir. Koskoca kralı annesi fidye kurtararak kurtarmıştır kutsal roma imparatorluğunun elinden.

Bu kadar becereksiz bir adamı kurtarmak için ödenen çok yüklü bir fidyeye katlanmanın bir sebebi vardı annesi için. doğruluğu tartışılsa da eşcinsel olduğu söylenen Richard’ın bir varisi yoktu. Ülkesine döndükten sonra tahtına göz diken kardeşi John’u zoraki olsa da veliahtı seçmiştir. 3. Haçlı Seferinden mağlup ayrılarak elaleme maskara olduğu yetmemiş olacak ki ülkesindeyken gene rahat durmayan Aslan Yürekli Richard bu sefer ile savaşa girmiştir.

42 yaşına kadar yapmadığı cengaverlik kalmayan Richard, bir gün ile savaşırken bir okçu tarafından omzundan yaralanır. Sonrasında o yaradan kangren olarak ölür zaten. bu adamın başına gelenlerden sonra İngiliz kralları ne olur ne olmaz diye pek ülkelerini terketmemişler, arada bir Fransa’ya gidip bir iki savaşıp arayı açmadan geri dönmüşlerdir.

Son olarak Robin Hood efsanesinde ki adı geçen kral bu Aslan Yürekli Richard’tır. krallığı boyunca da İngiltere’de yaşamamasının sebebi de orasının çok yağmurlu ve sisli olduğu söylenir.

Related posts
Yaşam

Tesettürün Uydurma Kuralları

Yaşam

Evlenecek Erkek Nasıl Davranır: 5 İpucu

Yaşam

Regl ile İlgili Bilinen 5 Yanlış

Yaşam

Hergün Sevişmek için 5 Neden

E-Bültenimize Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir