OturanBilge.com'da Yazar Olmak İster Misiniz?

Teknoloji

Android için Nintendo 3DS Emülatörü Citra Yayınlandı

nintendo 3ds emulatoru

3DS emülatörü Citra Android’de yayınlandı. Emülatörler sayesinde geçmişteki oyunları yeniden oynayabiliyoruz. Eskiden sadece bilgisayarda çalışan emülatörler, mobil piyasasının gelişmesiyle Android’e ulaştıklarını görmek her zaman heyecan verici. 3DS için bir emülatör olan Citra, yıllardır masaüstü platformlarında mevcuttu ve şimdi Citra ekibi nihayet resmi bir bağlantı noktası yayınladı.

Citra ekibi yıllardır desteği üzerinde ve dışında çalışıyor ve zaman zaman çeşitli resmi olmayan yapılar ortaya çıktı (değişen işlevsellik farklılıklarıyla). Örneğin, Android için Dolphin tarayıcının çıkarttığı emülatör ile Wii, GameCube destekleri yer alıyordu, Nintendo Switch emülatörü Yuzu ve diğer projelerden kod ödünç alıyor. Zaten Just-in-Time (JIT) CPU derlemesi, asenkron GPU emülasyonu ve modern amiral gemisi cihazlarında sorunsuz bir deneyim sağlayan diğer işlevlere sahiptir.

Nintendo 3DS Emülatörü
3DS Emülatörü Citra

Ayrıca, Android’deki oyun deneyimini büyük ölçüde geliştiren çekirdek emülatörü ile ilgili olmayan birkaç özellik var. Oyunlar telefonunuzun kamerasına, mikrofonuna ve ivmeölçerine tıpkı yerel donanımda olduğu gibi erişebilir. Citra, Android’in kendi sistem klavyesini kullanarak oyunlara metin bile girebilir.

Citra şu anda yalnızca 8.0 Oreo veya daha yeni Android sürümleri ile 64 bit Android cihazlarda çalışıyor ve OpenGL ES 3.2 veya daha yenisini destekliyor. Ne yazık ki, Play Store girişi şu anda Chromebook’ları engelliyor gibi görünüyor.

Related posts
Teknoloji

Harici Hard Disk Bilgisayar Donma Sorunu Çözümü

Teknoloji

Google Play Uygulamaları Güvenli Mi?

TeknolojiYaşam

Tarihin en rahatsız edici tıbbi tedavileri

Teknoloji

Android için PlayStation 1 Emülatörü

E-Bültenimize Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir