OturanBilge.com'da Yazar Olmak İster Misiniz?

Yaşam

Abazan Genç Kıro ile Azgın Yaşlı Turist İlişkisi

Bilmeyenleriniz olabilir. Başlıkla ilgili bir üniversite öğrencisi konuyla ilgili 2 yıl araştırma yapıp tezini tamamlamış. Öncelikle haberi olduğu gibi akratayım sonrasında yorumlara geçeriz.

Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde doktora öğrencisi Alper Aslan, tatil bölgelerindeki barmen-turist ilişkisini incelemek için iki sezon Marmaris’te barboyluk ve bulaşıkçılık yaptı. Aslan, ’Turist-Çalışan Cinsel İlişkilerinin Eleştirel Gerçeklikle İncelenmesi’ başlıklı doktora teziyle ’En İyi Lisansüstü Tezleri Yarışması’nda ’Çelik Gülersoy Özel Ödülü’nü aldı.

Üniversite öğrencisiyken çalıştığı Marmaris ve Bodrum’daki otellerde erkek personeli ve turist yakınlaşmalarına tanık olan Aslan, tez olarak da bu konuyu seçti. Tezin araştırma safhasında Marmaris’te biri apart otel, diğeri dört yıldızlı iki tesiste barboyluk ve bulaşıkçılık yapıp 49 sektör çalışanıyla görüşen Aslan, ‘erkek çalışan-kadın turist arasında karşılıklı isteğe bağlı ilişkileri’ inceledi. Aslan’a göre turistik aşklarda animatörler ve barmenler avantajlı, garsonlar ise şanssız.
“Bir genelleme yapmak doğru olmaz ama erkek personeliyle turistlerin ilişkilerinin belirli sınırlar içerisinde kalmak kaydıyla hem çalışanlar hem de tatile gelen kadın turistler için tatilin bir parçası olduğunu gördüm” diyen Aslan apart otelde görüştüğü bir barmenin şu ifadelerini aktardı:
“Bara gelen müşteri, ’Yorgunum’ diyor. Ben ’ Normal’ diyorum, kadın ’Niye normal’ diye sorunca, ’Dün gece benim yatağımdaydın’ muhabbeti yapıyorum. Turistle aşırıya kaçmadan istediğin şakayı yapabilirsin. Turist asık suratlı insanı sevmez. Güleceksin, fırlama olacaksın. Ne kadar seni sevdiler, müşteri o kadar burada kalır, tatili iyi geçer, eğlenir.”

‘Holiday feeling’
Alper Aslan, turistlerin tatilde rahatladıklarını, kendi ülkelerinde yapmadıkları ya da tasvip etmedikleri davranışları sergileyip, bu tür davranışlara maruz kaldıklarında da normal karşıladıklarını söyledi. Aslan, bir otel çalışanının turistlerin tatildeki rahat tavırlarını anlatırken ’Holiday feeling’ sözünü kullandığını da belirtti.

Yazlık kesimlerde yazın bu ikili arasında görülen ilişki pilavın kuru fasulyeyle olan ilişkisinden ve bağından daha kuvvetlidir. Tatile gittiğiniz yazlık kesimde gerek gündüz deniz seansında plajda çıktığınız abazan yürüyüşünde gerekse akşam hatun düşürmek için gittiğiniz ama (bkz: sonunda sevişme olmayan alkollü geceler) hatunlar yerine şişe şişe biralar düşürdüğünüz gecelerde yanıldığınız bir nokta vardır. gurubunuz içinde ki tipi en güzel ve avrupai olan sarı saçlı renkli gözlü kılsız arkadaşınıza boşuna boşuna gaz verip ona gıptayla bakmanız yersizdir. Çünkü elin avrupalı hatunları ve mature veya bakış açısına göre cougar teyzelerimiz kendi topraklarında, en yakışıklı ve hatun düşürmeye en müsait olarak gördüğünüz sarı saçlı renkli gözlü yakışıklı kılsız avrupai arkadaşınız gibi erkekleri çok görüp onlara doyduğu için güzide ülkemizde kıllı, hanzodan hallice, gorilden yellice, esmer keko, kıro, apaçileri daha çekici bulmaktadırlar.  İşte o yüzden o avrupai bulduğunuz arkadaşınızın avrupailisi elin avrupalısına sökmez o sadece memleketimin Türk kızlarına söker.

Aynı amaca ulaşmak isteyen iki farklı taraf için amaca giden yol fark etmediği için alan memnun veren memnun bir ilişkidir bu. zaten belli bir alkol seviyesini aştıktan sonra turistler için ay ona vereyim, o olmaz şu entelektüel Türk arkadaşa vereyim, yok o da olmaz gideyim şu kıroya vereyim demedikleri için önüne kim gelirse onlarla birlikte olurlar ki genelde de her ne hikmetse bu hatunların önüne hep bu pis kekolar çıkmaktadır. Her ne kadar son yıllarda bu azgın yabancı turist teyzelerimiz gözlerini açıp sadece saf cinsel ihtiyaçlarını doyurmak için bu kırolarla birlikte olup artık eskisi gibi o kıroyu memleketine götürüp onunla evlenerek yedirmemeye başlamış olsalar da gene de bu ilişki pek bozulacağa benzememektedir.

yazlık kesimlerde yazın bu ikili arasında görülen ilişki pilavın kuru fasulyeyle olan ilişkisinden ve bağından daha kuvvetlidir. tatile gittiğiniz yazlık kesimde gerek gündüz deniz seansında plajda çıktığınız abazan yürüyüşünde gerekse akşam hatun düşürmek için gittiğiniz ama (bkz: sonunda sevişme olmayan alkollü geceler) hatunlar yerine şişe şişe biralar düşürdüğünüz gecelerde yanıldığınız bir nokta vardır. gurubunuz içinde ki tipi en güzel ve avrupai olan sarı saçlı renkli gözlü kılsız arkadaşınıza boşuna boşuna gaz verip ona gıptayla bakmanız yersizdir. çünkü elin avrupalı hatunları ve mature veya bakış açısına göre cougar teyzelerimiz kendi topraklarında, en yakışıklı ve hatun düşürmeye en müsait olarak gördüğünüz sarı saçlı renkli gözlü yakışıklı kılsız avrupai arkadaşınız gibi erkekleri çok görüp onlara doyduğu için güzide ülkemizde kıllı, hanzodan hallice, gorilden yellice, esmer keko, kıro, apaçileri daha çekici bulmaktadırlar. işte o yüzden o avrupai bulduğunuz arkadaşınızın avrupailisi elin avrupalısına sökmez o sadece memleketimin türk kızlarına söker.

aynı amaca ulaşmak isteyen iki farklı taraf için amaca giden yol fark etmediği için alan memnun veren memnun bir ilişkidir bu. zaten belli bir alkol seviyesini aştıktan sonra turistler için ay ona vereyim, o olmaz şu entelektüel türk arkadaşa vereyim, yok o da olmaz gideyim şu kıroya vereyim demedikleri için önüne kim gelirse onlarla birlikte olurlar ki genelde de her ne hikmetse bu hatunların önüne hep bu pis kekolar çıkmaktadır. her ne kadar son yıllarda bu azgın yabancı turist teyzelerimiz gözlerini açıp sadece saf cinsel ihtiyaçlarını doyurmak için bu kırolarla birlikte olup artık eskisi gibi o kıroyu memleketine götürüp onunla evlenerek yedirmemeye başlamış olsalar da gene de bu ilişki pek bozulacağa benzememektedir.

Son olarak bunu idrak etmek için 2 yıl araştırmaya gerek yoktu. Amerika yeniden keşfedilmiş oldu.

Related posts
Yaşam

Tesettürün Uydurma Kuralları

Yaşam

Evlenecek Erkek Nasıl Davranır: 5 İpucu

Yaşam

Regl ile İlgili Bilinen 5 Yanlış

Yaşam

Hergün Sevişmek için 5 Neden

E-Bültenimize Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir