OturanBilge.com'da Yazar Olmak İster Misiniz?

Teknoloji

Microsoft Office Alternatifi 4 Ücretsiz Ofis Programı

ucretsiz ofis programlari 800x400 1
ucretsiz ofis programlari 800x400 1

Ücretsiz ofis programı yok sanmayın. Evet var. En yaygın bilinen ofis programı olan Microsoft Office alanında olsun, akademik hayatta olsun, iş yaşamında olsun olmazsa olmaz programlardan biridir. Microsoft Office yazılımının fiyatlarının da yüksek olması kullanıcıların belini bükebiliyor. Ancak Microsoft Office kullanmaya mecbur değilsiniz. Muadili sayılabilecek daha kolay kullanımı ve aynı kullanıma sahip alternatifleriniz de mevcut. Hata bunların bir kaçı açık kaynak kodlu ve tamamen ücretsiz. Ayrıca Windows’un yanı sıra MacOS ve dağıtımlarında da kullanılabilir.

Ücretsiz Ofis Programları

Ücretsiz ofis programı Microsoft Office kadar iyi olmayacağı gibi düşünülse de bu düşünceye sahip olan kişilerin yanıldıklarını söyleyebiliriz. Ufak tefek farklılıklar ve alışkanlıklar soğuk bakmaya neden olabilmektedir. Sizlere sunacağımız ofis programlarından bazıları tam olarak ücretsiz değil, ancak içlerinden açık kaynak yazılıma sahip olanlar tamamen ücretsiz projelerdir.

4) WPS Office

ucretsiz ofis programlari wps office 800x400 1

WPS Office Ücretsiz ve ücretli olarak 2 versiyon olarak sunulmaktadır. Gerekli olan tüm ofis uygulamalarını içinde barındırmaktadır. Mobil cihazlara da kurulum yapılabilmektedir. Diğer ofis uygulamalarından farkı olarak içinde PDF okuyucu bile yer almaktadır. Bulur (Cloud) teknolojisi ile tüm cihazlarınızda aynı anda senkronizasyon sağlayabilirsiniz.

3) Free Office

ucretsiz ofis programlari free office 800x450 1

Softmaker’dan Free Office son dönemlerde dağıtımlarına da entegre olarak gelen eksiksiz bir ofis uygulamasıdır. Windows, Mac, Linux ve Google versiyonları mevcuttur. Ücretsiz şekilde sitesinden indirilebilir. Kullanımı ücretsiz bir program ancak Softmaker’ın biraz pazarlama taktiği da yok değil. Kullanımdan bir süre sonra sizden mail isteyerek aktifleştirme istiyor. Bunu yapıp ücretsiz kullanabilirsiniz. Ancak, ücretli olan versiyonunda daha fazla özellik açılıyor. Alıp almamak size kalmış bir durum. Temel olan paketi de zaten görüyor. vermek istemiyorsanız zaten aşağıdaki bulunan açık kaynaklı yazılımlara yönelebilirsiniz.

2) Open Office

Ücretsiz ofis programı Open Office
Ücretsiz ofis programı Open Office

Açık kaynak kodlu olan Open Office uzun yıllardır dağıtımlarını kullananların tercih ettiği tüm ofis programlarını içerisinde barındıran bir ofis yazılımıdır. Windows, Linux ve MacOS işletim sistemleri ile uyumludur. Sitesinden ücretsiz şekilde indirebilirsiniz.

1) Libre Office

Ücretsiz ofis programı Libre Office
Ücretsiz ofis programı Libre Office

Libre Office dağıtımı kullananların en çok tercih ettiği ofis yazılımıdır. Linux dağıtımlarının büyük bir kısmı Libre Office yüklü olarak gelmektedir. Microsoft Windows’a benzer nitelikleri taşır. İyi bir muadili diyebiliriz. Windows, ve MacOS işletim sistemleri ile uyumludur. Sitesinden ücretsiz şekilde indirebilirsiniz.

Bunlara ek olarak Drive içerisinde yer alan Google’ın da ofis programları mevcut. Google tabi gelişmiş özellikleri yine ücretli olarak sağlıyor. Yine Apple iOS kullanıcısıysanız onda da icloud içerisinde ofis programları mevcut. Ücretsiz ofis programı tercih ederken önerimiz Libre Office veya Open Office olması yönünde.

Related posts
Teknoloji

Harici Hard Disk Bilgisayar Donma Sorunu Çözümü

Teknoloji

Google Play Uygulamaları Güvenli Mi?

TeknolojiYaşam

Tarihin en rahatsız edici tıbbi tedavileri

Teknoloji

Android için PlayStation 1 Emülatörü

E-Bültenimize Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir