OturanBilge.com'da Yazar Olmak İster Misiniz?

Kültür&Sanat

2019 Yılının En İyi 5 Bilim-Kurgu Dizisi

2019 en iyi bilim kurgu dizileri Colony

2019 yılında izleyebileceğiniz, yayına devam eden ve yayınlanmış 5 en iyi bilim kurgu dizisini kısaca tanıtacağım. Eğer izlemediyseniz sonlanmış en iyi 10 bilim kurgu dizisi konumuza da bakmanızı tavsiye ederim.

5) The Last Ship

En iyi bilim kurgu dizileri 2019 The Last Ship

The Last Ship

IMDB 7.5 / Fragman
Devam Ediyor Mu: Evet
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 3

5. sezonuna girmiş olan bir dizi. Dizinin konusu özetle; Amerika Birleşik Devletlerine ait gemisi gizli bir göreve gönderilir. Göreve çıktıklarında protokol gereği geminin tüm ile bağlantısı kesilmelidir ve kesilir. Görev bitiminde ise iletişime geçecek kimseyi bulamazlar. Bıraktıkları dünya eski bildikleri dünya değildir artık.

 

4) Altered Carbon

En iyi bilim kurgu dizileri 2019 Altered Carbon

Altered Carbon

IMDB 8.2 / Fragman
Devam Ediyor Mu: Evet
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 1

Richard K. Morgan’ın yazmış olduğu kitap serisi Türkiye’de bilinen adıyla Değiştirilmiş Karbon, orjinal adı ise, Altered Carbon, Netflix sayesinde artık ekranlara . Konusu 250 yıl kadar buz içerisinde mahkum edilmiş bir suçluya son bir fırsat veriliyor ve bir cinayeti çözmesi isteniyor. Bilim kurgu dizi hastalarına şiddetle tavsiye edebileceğim bir dizi. 1. sezon bitti ve 2. sezonun onayı alındı.

 

3) The Man In the High Castle

En iyi bilim kurgu dizileri 2019 The Man in the High Castle

The Man in the High Castle

IMDB 8.1 / Fragman
Devam Ediyor Mu: Evet
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 4

2. Savaşı’nda kaybeden kaybeden taraf ya ABD olsaydı ve Naziler ile Japonlar savaşı kazansaydı ne olurdu? Dizimizin konusu tamamen bu.  Alternatif bir evren de geçiyor. Savaşın kazanan tarafı Hitler’in Nazi Almanya’sı ve Japonya Krallığı. Amerika Birleşik Devletleri diye bir kavram dünya üzerinde yok. Amerika’nın bir yarısı Naziler diğer tarafı ise Japonlar tarafından alınmış durumda. The Man In the High Castle Türkiye’de bilinen adıyla, Yüksek Şatodaki Adam, dizisi Philip K. Dick’nın bilim kurgu romanından uyarlanmış Amazon dizisidir.4 sezon yayınlandı ve 5. sezonu 2019’da yayınlanacak.

 

2) Colony

En iyi bilim kurgu dizileri 2019 Colony

Colony

IMDB 7.4 / Fragman
Devam Ediyor Mu: Evet
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 3

Uzaylı içeren bilim kurgu sevenlerin seveceği türden bir dizi. Pek uzaylıları göstermeseler bile konu onların üzerine dönüyor ancak biraz yavaş. Dizide neredeyse hiç uzaylı şu ana kadar görülmedi bile. Uzaylılar dünyaya gelmiş ancak yukarıdakilerle anlaşmış, ülkeleri kolonilere bölmüş ve köle gibi çalıştırıyor ve tabi bu duruma dur diyen direniş grupları. Ancak konu çok daha karmaşıklaşıyor. 3. sezonu yayınlanan dizinin başrol oyuncuları olarak, Lost’un Sawyer’ı, Josh Holloway ve Prison Break ile The Walking Dead dizilerinden tanıdığımız Sarah Wayne Callies.

 

1) Origin

En iyi bilim kurgu dizileri 2019 Origin

Origin

IMDB 7.2 / Fragman
Devam Ediyor Mu: Evet
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 1

Gerilim, korku ve bilim kurgu severlerin kaçırmaması gereken bir dizi Origin. 1. sezonu 10 bölüm olarak yayınlandı. Konusunu kısaca açıklamak gerekirse, devasa bir uzay gemisinde gözlerini açan bir grup insan gemide yalnız başına kaldıklarını görürler. Acaba yalnızlar mı?

Related posts
Kültür&Sanat

2022 Yaza Damga Vuran Pop Müzikler

Kültür&Sanat

Urfa Yemekleri: Şanlıurfa'ya Özgü 15 Yemek

Kültür&SanatYaşam

Muazzez İlmiye Çığ’ın Gilgameş Adlı Kitabının Değerlendirmesi

Kültür&Sanat

Spotify'dan 5 Dinlendirici Enstrümental Müzik

E-Bültenimize Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir